Kontrolery do gier

SteelSeries Stratus Duo to bezprzewodowy kontroler (nie tylko do PC)

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Swoją nazwę zawdzięcza temu, że z urządzeniami może łączyć się albo przez 2,4 GHz, albo też Bluetooth. Oto czym jeszcze charakteryzuje się kontroler SteelSeries Stratus Duo.

Gdy projektowała swój nowy kontroler do gier o nazwie Stratus Duo, firma SteelSeries starała się wziąć wszystko co najlepsze w tych najbardziej lubianych padach i zaoferować to graczom, wykorzystującym do zabawy różne platformy: od pecetów, przez smartfony, po gogle VR.

SteelSeries Stratus Duo to pełnowymiarowy kontroler, który można połączyć przede wszystkim z pecetem, wykorzystując łączność 2,4 GHz. Pad nie wymaga do działania żadnego oprogramowania, a jest w pełni kompatybilny z platformą Steam. Dodatkowo został on wyposażony w moduł Bluetooth, dzięki czemu może być wykorzystywany do zabawy z takimi urządzeniami jak samrtfony z Androidem czy gogle Oculus Go lub Samsung VR.

SteelSeries Stratus Duo pad

Jeżeli chodzi o rozmiar i układ przycisków, to Stratus Duo nie różni się zbytnio od padów konsolowych. Wypada również wspomnieć o klikalnych joystickach analogowych oraz spustach wykorzystujących technologię Magnetic Hall Effect, mającą zapewniać precyzję i wytrzymałość. Z kolei wbudowany akumulator gwarantować ma minimum 20 godzin zabawy między ładowaniami (a w razie czego można jeszcze skorzystać z przewodu).

Kontroler pojawić ma się na polskim rynku w marcu, w sugerowanej cenie detalicznej 299 złotych.

Źródło: SteelSeries

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miedzianek
  Analogi jak w dualshock, przyciski jak w xbox, lekka zrzynka z steamcontroller i mamy to coś :D
 • avatar
  Radmen
  Poprzednia wersja (Stratus XL) była niewypałem (wiele egzemplarzy po czasie stawało się niefunkcjonalne przez brak reakcji ze strony przycisków). Oby tak nie było w tej wersji.
 • avatar
  zakius
  wygląda na przerośnięty jak xboksowy
  zgodność ze steam? a co to oznacza dokładnie?
  jest x-input? jest direct input?
 • avatar
  mati0706
  Cena wysoka, ale jak spojrzę na cenę Razer Raiju, to chyba pikuś.
 • avatar
  DzikiWariat
  Nie ma co narzekać że guziki zerżnięte z Xboxa, koła na nowo się nie wymyśli. Najlepszy układ i ergonomia. Każda zmiania czy to w kierunku np. Steam Controllera czy tego od Nvidia to strzał w stopę.
  Podwójna łączność to coś czego we wszystkich kontrolerach brakuje. Sam mam Xbox 1/ Xbox Elite / Xbox 360/ PS3 / Steam / Nvidia Shield kontrolery i nie wszystkie ze sobą współgrają pod względem łączności przy różnych sprzętach (pc / konsola / shield), niekiedy ten sam pad na innym sprzęcie musi być podłączony przez kabel bo brakuje wspólnego medium transmisji.