Internet

Stephena Hawkinga pierwszy post na Facebooku

przeczytasz w 1 min.

„Nasze więzi z innymi rozrastały się w nieskończoność i teraz wreszcie otrzymałem swoją szansę. Bądź ciekawy świata – ja wiem, że zawsze będę”.

Stephen Hawking FB

Stephen Hawking to bez wątpienia jedna z najbardziej fascynujących postaci naszych czasów. Naukowiec postanowił po raz kolejny przybliżyć się do społeczeństwa – uruchomił nową stronę na Facebooku i zamieścił pierwszy post. 

Dzisiaj jeden kościół zdecydowanie wyróżnia się na tle innych – zaangażowaniem, popularnością i różnorodnością poglądów, a jednocześnie tworzeniem wspólnoty. Masy tłoczą się w jednym miejscu i dzielą się swoimi przemyśleniami i emocjami. „Kościołem” tym jest Facebook, a Stephen Hawking postanowił stać się jego częścią, zarówno dla radości, jak i edukacji.

Hawking zamieścił swój pierwszy post i zapowiedział, że postanowił udzielać się na Facebooku, aby dzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego tu jesteśmy. Nie, nie na portalu (bo to nie ma żadnego wyjaśnienia) – dlaczego jesteśmy na Ziemi.

Społeczność facebookową Stephen Hawking powitał następującymi słowami: 

„Zawsze zastanawiałem się co sprawia, że wszechświat istnieje. Czas i przestrzeń mogą na zawsze pozostać tajemnicą, ale to mnie nie powstrzymuje. Nasze więzi z innymi rozrastały się w nieskończoność i teraz wreszcie otrzymałem swoją szansę. Jestem tutaj, chętny, by wyruszyć w tę podróż wraz z tobą. Bądź ciekawy świata – ja wiem, że zawsze będę”.

Powitalny post Stephena Hawkinga zdobył już ponad 100 tysięcy „lajków” i został udostępniony niemal 11 tysięcy razy. Sam profil został natomiast polubiony już przez więcej niż 1,6 mln użytkowników.

Zatem jeśli chcecie „wyruszyć w podróż” ze Stephenem Hawkingiem zapraszamy tutaj:

Stephen Hawking na Facebooku

Źródło: CNET, Facebook

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  24
  Ehm... nazywanie facebooka kościołem, w którym ludzie dzielą się przemyśleniami, to chyba jednak niezbyt trafiony pomysł. Jeśli już, to bardziej pasowało by określenie "sekta", której członkowie dzielą się swoim przerośniętym ego i schizami.
  • avatar
   kitamo
   11
   Niezwykly gosc który oszukal smierc i niesie oświecenie dla ciemnej masy nawet na FB.
   • avatar
    Author
    8
    Tak na prawde jest tylko jedna droga, która pozwala przejść przez życie w miarę dobrze.

    Były, są i będą inne kościoły na przykład kościół okultystyczny nazistów, religia i wiara sowiecka w socjalistyczny komunizm to wszystko prowadziło do ogromnych ofiar w ludziach w samej Rosji szacuje sie 30-40 milionów ofiar. Dziś mamy inne kościoły markety, fejsy, plastikowe zabawki dla których niektórzy są w stanie zabić, lewackie wymioty o seksualności, nazywanie marchewki owocem, nienaturalny styl życia powodujący ogromne żniwo raka chyba nie mniejsze niż socjalistyczne łagry. To wszystko są ślepe ścieżki.

    Możecie sobie złorzeczyć, wymyślać absurdalne prawa, pluć na wszystko ale nic tak was nie wyprostuje i nie wyleczy z głupoty jak życie :)
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     Nom, nie spotkałem się jeszcze na facebooku z jakimiś mądrymi debatami lub przemyśleniami, zazwyczaj widzę tysięczne zdjęcie dziecka, kota lub samojebkę...a nawet najmądrzejsza debata jest zazwyczaj psuta przez jakiegoś półmózga
     • avatar
      RafiXll
      -5
      autopsii
      • avatar
       erystr
       -5
       Stevie Wonder był szybszy : rs1img.memecdn.com/stevie-wonder-has-some-of-the-best-tweets_o_1371055.jpg ;)
       • avatar
        RafiXll
        -6
        Wiesz to z autopsij???