Tablety

Tablet Asusa nie ma błędów iPada

przeczytasz w 1 min.

Prezes Asusa wyjawił, że tablet Eee Pad zaoferuje to, czego nie znajdziemy w iPadzie. Oto kilka konkretów: NVIDIA Tegra, Flash, USB, kamerka internetowa, Google Android.

Tak więc tablet ma się opierać na układzie Tegra i zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach Computex 2010 na początku czerwca. Informacje te są potwierdzone przez prezesa Asusa - jest nim Jerry Shen.

Tablet Asusa zostanie wyposażony w system operacyjny Google Android i będzie obsługiwał technologię Adobe Flash. W wyposażeniu znajdzie się także min. kamerka internetowa i port USB. Eee Pad zapowiada się nieźle, ale Shen nie zdradził jak dotąd żadnych informacji o ew. usługach przygotowywanych dla urządzenia. Apple oferuje sporo treści dla iPada, więc jeśli Asus chce na poważnie rywalizować z "jabłkowym" tabletem, musi opracować równie bogaty w treści serwis.

Nieoficjalne źródła sugerują, że za Eee Pada będzie trzeba zapłacić od 479 do 510 dol. Mowa tutaj o wersji, którą udostępnialiby operatorzy telekomunikacyjni, więc można też oczekiwać, że urządzenie otrzyma moduł 3G/3,5G.

Jeszcze w tym roku na rynek powinno trafić ok. 300 000 tabletów Asusa. Co ciekawe, Shen oczekuje, że Eee Pad obniży zainteresowanie klientów netbookami nawet o 20 proc.

Źródło: X-bit labs.com
 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No niestety, hipotetyczna cena jest dość wysoka jak na tablet z tanią tegrą, mam nadzieje że Dell, i Acer zaprezentują coś w granicach 400$.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   oczywiscie nikt znowu nie przyjzal sie obrazkowi - co ta osoba robi z tym "dlugopisem" po ekranie

   oczywiscie kolejne urzadzenie swiecace sie jak psu jaja!!!!

   ERGONOMII ZERO!!!!!!!! paluchem po szklanej powierzchni - ehhhhh tortury!!!!!

   JA CHCE TAKIE MATOWE URZADZENIE - NIE JESTEM SROKA ZE BIORE WSZYSTKO CI SIE SWIECI!!!!!!!!!!
   • avatar
    Warmonger
    0
    Problem powstaje wtedy, gdy mamy za plecami źródło światła, tudzież okno. Czyli bardzo często.

    Tym niemniej cieszę się, że rynek się rozwija - tablety to nasza przyszłość.
    • avatar
     Dragon
     0
     Ale co to za porównanie że iPad nie ma tego co Asus? To chyba normalne że Asus ma system operacyjny inny niż iPhone OS? Jak można to porównywać. To ma być zaleta, wada czy co?

     USB?? To przecież ma być tablet a nie laptop bez klawy!

     nVidia Tegra? 800MHz taktowanie - Apple A4 1GHz? Plus czy minus dla tegry?

     Tak samo można powiedzieć że Eee Pad nie ma tego co ma iPad czyli Apple A4 processor, multitouch!, sklepu appstore i kupowania książek i aplikacji... Poza tym widać że ma ekran dotykowy a nie pojemnościowy czyli mniej dokładny.