Tablety

Tablety i smartfony bardzo popularnym prezentem świątecznym

przeczytasz w 1 min.

Święta na bogato

W tym roku worek Świętego Mikołaja wypełniony był w głównej mierze smartfonami i tabletami. Boże Narodzenie przyniosło bowiem 6,8 miliona aktywacji urządzeń pracujących na systemach Android i iOS.

Suche dane nie robią jednak nigdy zbyt dużego wrażenia. Z takiego założenia wyszli też statystycy z firmy Flurry i przygotowali małe zestawienie.  Porównali oni mianowicie okres od 1 do 20 grudnia z pierwszym dniem świąt. Okazało się, że liczba aktywacji nowych urządzeń wzrosła w tym jednym tylko dniu z 1.5 do prawie 7 milionów. Jest to różnica wynosząca ponad 350%.

Tablety i smartfony najpopularniejszym prezentem świątecznym

Okres świąteczny przyniósł też wzrost pobieranych aplikacji mobilnych. Tutaj jednak skok nie był już tak duży - ze 108 do 242 milionów.

Wyniki, zwłaszcza te dotyczące samych nowych urządzeń, są jednak naprawdę rekordowe. Rosnącą popularność tego typu urządzeń najlepiej odda porównanie tegorocznych wyników z zeszłorocznymi, kiedy to święta przynosiły 2,8 mln nowych aktywacji.

Jak długo taka tendencja zdoła się utrzymać?
 

Więcej o smartfonach i tabletach:

Źródło: flurry

produkt roku 2011/12

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  7
  Najważniejszy czynnik jak tworzy taki wzrost to przedświąteczne wyprzedaże. W Polsce czegoś takiego nigdy nie będzie. Wystarczy wejść do salonu T-Mobile czy Orange. Mają tam same stare modele telefonów, które już dawno powinni rozdać za symboliczną złotówkę... W Stanach czy UK ceny przed świętami spadają co najmniej o 30%.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Tylko trzeba mieć jeszcze kasę na te "prezenty"
   • avatar
    Warmonger
    3
    A ja dostałem poszwę na kołdrę.

    W zasadzie stać mnie na wypasiony smartfon z Androidem... ale po co? Chyba tylko po to, aby cały tytuł mp3 mieścił się na ekranie. Tradycyjna komórka sprawdza się nadal nieźle, i tak trudno wykorzystać wszystkie jej możliwości.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     święta to żniwa dla sklepów