Serwery plików NAS

Terabitowy Ethernet

przeczytasz w 1 min.

Naukowcy z Australii, Danii i Chin połączyli wysiłki, aby skonstruować wczesny prototyp sieci Ethernet o przepustowości 1 terabita. Jego sercem jest procesor fotoniczny, sterujący impulsami światła lasera, które stanowi źródło przesyłanego sygnału. Dane są przesyłane za pośrednictwem specjalnych światłowodów zawierających szkło chalkogenowe.

Nad tym rozwiązaniem pracuje między innymi Ben Eggleton, kierownik działu rozwoju CUDOS, australijskiego centrum zajmującego się rozwojem technologii superszybkiego przesyłu danych. Twierdzi on, że przy tak dużych prędkościach transmisji problemem nie jest wytwarzanie sygnału i przekazywanie go do światłowodów, lecz odpowiednio szybkie odczytanie i zdekodowanie przesłanych w ten sposób danych.

Prace nad terabitowym Ethernetem znajdują się dopiero w początkowym stadium. Eggleton sugeruje, iż pierwsze praktyczne rozwiązania wykorzystujące tak wysokie prędkości transferu pojawią się najwcześniej za kilka lat. Obecne eksperymenty pokazują jednak, że zaczątki nowej technologii istnieją już teraz.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  0
  ciekawe kiedy taki będzie ogólnie dostępny...hmm...2025r?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   co za roznica kiedy skoro i tak nic nie bedziemy w stanie zasysac z taka predkoscia ;)
   • avatar
    Cross
    0
    Red23 chyba od ponad roku rądzi PO i co mamy? kryzys, gdzie nasz rząd nic nie robi, a inne kraje pompują miliony w gospodarke, dodatkowo wytransferowanie 155 mld zł (2/3 naszego budżetu rocznego) przez palce naszego wspaniałego rządu osłabia spekulacyjnie złotówkę, więc podziękuj naszemu premierowi za tak drogi sprzet komputerowy...

    Co najśmieszniejsze PO zabezpieczyło 20mld zł na odszkodowania dla Żydów, a wmawia ludziom że wykupowanie mieszkań które już dawno spłacili przez 40-50 lat od spółdzielni za 1-5% wartości jest niezgodne z prawem (nie jestem zazdrosny bo kupiłem mieszkanie za 140 tyś zł i nie mam żalu bo ludziom się to należy!)

    Dodatkowo zmniejszane inwestycje na rozwój strategicznych sektorów gospodarki i plany prywatyzacyjne (za o wiele mniejsze pieniądze niż są warte) tylko tych przedsiębiorstw które przynoszą milionowe zyski (Enea i 2 inne spółki energetyczne) to wręcz nie do pomyślenia.

    ja bym się bał na twoim miejscu że za rządów PO 1TB technologia sieci będzie wprowadzona w 3000 roku, bo w Polsce już dawno będą ruiny oddzielone wyspami bogaczy...

    Podpisuje się jako były wyborca PO, który widzi to jak setki tysięcy ludzi zwalniają z pracy a poparcie PO rośnie (krew mnie zalewa bo oni nic nie robią)

    Dodatkowo spomne że normalnie pracuje i zarabiam o wiele więcej niż średnia krajowa żeby mi nikt tutaj nie próbował zarzucić że jestem jakimś bezrobotnym frustratem...

    Pozdrawiam tych którzy jeszcze pracują i widzą co sie dzieje :-)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Prywatne firmy beda z tego korzystac szybciej niz myslicie. O ile cena bedzie w miare przystepna a na to trzeba niestety bedzie poczekac... Na sama mysl o takich kilku zylkach robi sie milo :)

     @ Cross
     Pewnie jestes zagorzalym antysemita i nie nawidzisz komunistow no i rzecz jasna popierasz PiS. Jakbys nie zauwazyl kryzys dotyka caly swiat i nie tylko tak malenki kraj jakim jest Polska. Troche za waski masz swiatopoglad.
     • avatar
      Cross
      0
      @Meskalinka proszę o czytanie ze zrozumieniem...

      Co do tych odszkodowań, można przesunąć spłatę o te 2-3 lata i wpompować te pieniądze w gospodarke prawda? Zamiast nic nie robić i zadłużać kraj w obligacje?

      Poza tym mam wykszt. ekonomiczne więc znam się na tych mechanizmach, zatem proszę jeszcze raz przeczytaj moją wypowiedź, a potem ponownie i wtedy się wypowiedz :-)

      Oczywiscie ze jestem antykomunista, to był okropny ustrój, gdzie człowieka traktowano poniżej godności, mordowano setki, tylko dlatego że mieli inne zdanie niż partia, a ty może taki ustrój popierałaś i ludzi, którzy go tworzyli? (SB-ecy, działacze partyjni wysokich szczebli itd.)

      Antysemitą nie jestem, bo od dziecka wpojono mi pewne wartości i szanuje każdego człowieka nie za to kim się urodził, ale kim jest i co robi...
      • avatar
       derunim
       0
       Witam! Może to nie miejsce na rozmowy o polityce, ale zgadzam się z tobą Cross w zupełności. Generalnie mam bardzo złą opinię o społeczeństwie a szczególnie polskim. Przeciętny Polak daje sobie wszystko wcisnąć. I to od 20 lat. Najgorsze że gdyby kryzys się rozwinął to najbardziej ucierpią w dłuższej perspektywie takie kolonie gospodarcze jak Polska. Już widzę jak koncerny wycofują się z pobliskiej Strefy Ekonomicznej pomimo przecież ulg jakie dostały. A gdy ulgi się skończą... W kraju kapitalistycznym jakim podobno jest Polska jest coraz mniej rodzimego kapitału. I ludzie do tego się przyczyniają mając w d(...) wyśmiewane hasło: "kupuj polskie produkty". A w taki sposób myślą obywatele w wielu bogatszych krajach. I nie mają te kraje permamentnego deficytu handlowego od 20 lat. Można sprawdzić choćby w GUS-ie ile to miliardów rocznie wypływa od nas co roku tylko dzięki temu deficytowi.
       A tak trochę z innej beczki. Ciekawy fillm ostatnio oglądałem na temat funkcjonowania jednego z największych koncernów światowych.
       Bardzo ciekawy. Poszukajcie pełnej wersji na google: Świat według monsanto. Miłego oglądania :)