Technologie i Firma

Terminal płatniczy w smartfonie za 0 zł przez 12 miesięcy

przeczytasz w 1 min.

Jest szansa, by wyposażyć się w SoftPOS za 0 złotych na rok. W ofercie Polski Bezgotówkowej pojawi się bowiem rozwiązanie opracowane przez Polskie ePłatności, wspierane przez Mastercard.

W 2018 roku Polskie ePłatności i Mastercard jako pierwsze wprowadziły na polski rynek rozwiązanie typu SoftPOS. Teraz ze swoją aplikacją płatniczą dołączają do Polski Bezgotówkowej, co oznacza dla przedsiębiorców możliwość wypróbowania tej smartfonowej technologii bez opłat.

Co to jest SoftPOS?

SoftPOS – albo: SPOS lub Software POS – to aplikacja mobilna, umożliwiająca przemianę smartfona w przenośny terminal płatniczy. W ten sposób obniżona ma zostać bariera implementacyjna rozwiązań bezgotówkowych, a obsługa – znacząco uproszczona. Tego typu opcja została wymyślona przede wszystkim pod kątem wykorzystania w małych i średnich firmach, które mogą dzięki temu przekonać się, że akceptacja kart płatniczych może być łatwa, szybka i tania. Bez wątpienia zaś jest to coś, czego oczekują klienci.

Aktualnie SoftPOS umożliwia przyjmowanie płatności do 50 złotych – ograniczenie jest równe limitowi transakcyjnemu bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Dodajmy, że wkrótce kwota ta ma zostać zwiększona do 100 złotych. 

SoftPOS Polskich ePłatności - mobilny terminal płatniczy za darmo

Aplikacja SoftPOS Polskich ePłatności jest testowana od ponad roku w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw w naszym kraju. Bezpieczeństwo przyjmowania takich płatności zostało natomiast potwierdzone certyfikatami kluczowych organizacji z tego sektora, wśród których znajduje się Mastercard. 

Polska Bezgotówkowa to program, dzięki któremu przedsiębiorcy, którzy nie korzystali dotąd z terminali płatniczych, mogą otrzymać odpowiednie urządzenie na 12 miesięcy za darmo. Oprócz standardowych terminali będzie można skorzystać z rozwiązania SoftPOS Polskich ePłatności – właściciel firmy bez opłat otrzyma nowoczesny smartfon z zainstalowaną aplikacją na rok.

Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności - komentarz:

„Wspólnie z partnerami stawiamy na innowacje wspomagające rozwój przedsiębiorczości. Wzbogacenie oferty o nowoczesne formy przyjmowania płatności mobilnych, jakimi jest aplikacja SoftPOS, pozwoli przedsiębiorcom przekonać się, czy do ich specyficznego biznesu potrzebują tradycyjnego wielofunkcyjnego terminala czy wystarczy smartfon i aplikacja – a w ramach programu Polska Bezgotówkowa zarówno SoftPOS, jak i tradycyjny terminal Polskie ePłatności oferują za 0 zł przez 12 miesięcy”.

Źródło: Solski, Polskie ePłatności, Mastercard, inf. własna

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  1
  No ciekawe jak to będzie funkcjonowało po wejściu w życie PSD2. Przecież wtedy co piąta transakcja bezstykowa musi być potwierdzona PINem. Jak trafi się taki klient to będzie stres :(.
  • avatar
   pomper
   1
   Hmmm... ale to żyjący legalnie mają jakieś powody do obaw? Szacunek za szukanie problemów na siłę. Używam gotówki tylko wtedy, kiedy muszę, a w 100 proc. ona nie zginie. Chodzi o terminale eservice tak? Wiadomo, do kiedy ten program ma działać?
   • avatar
    michael85
    0
    Nie dajcie się zwieść. Polska bezgotówkowa to program dla idiotów mający na celu ograniczenie naszej wolności. Najpierw dobrowolnie przystąpisz do programu a później kiedyś już wszyscy będą korzystać (lub prawie wszyscy) rząd zakaże używania gotówki. Już mówi się o planach ograniczenia płatności gotówkowych np. do kwoty 4 tys zł! Po co? Po to żeby kontrolować wszystko i wszystkich!