Samochody elektryczne

Tesla jeszcze stanieje, zaczekajcie…

przeczytasz w 1 min.

Ceny samochodów rosną na całym świecie. Dotyczy to zarówno tych, które są napędzane silnikiem spalinowym, ale też elektryków. Czy kiedykolwiek będzie taniej? Elon Musk twierdzi, że tak - ale kiedy?

Tesla drożeje i będzie drożeć…

Podwyżki cen wszystkich modeli Tesli następują szybciej, niż może się nam wydawać. W ostatnim czasie właściwie co kwartał w konfiguratorach Tesli, po cichu pojawiały się nowe, wyższe kwoty. Jak zauważa serwis electrek, w ciągu 2 lat niektóre modele podrożały nawet o 30%.

Choć przy obecnych cenach prądu, które rosną w zastraszającym tempie zakup samochodu elektrycznego bez posiadania instalacji fotowoltaicznej jest dość… kontrowersyjny, to Elon Musk próbuje uspokoić potencjalnych klientów.

Tesla Model 3 - cenyModel 3 z napędem na tylne koła to obecnie najtańsza Tesla na rynku (Źródło: Tesla)

…ale kiedyś będzie taniej!

Zapytany ostatnio na Twitterze Musk, kiedy ceny Tesli zostaną obniżone, odpowiedział, że „ceny spadną, jeśli inflacja się uspokoi”.

W odpowiedzi brak jakichkolwiek konkretów kiedy dokładnie miałoby nastąpić obniżenie cen Tesli. Na ten moment jednak Elon nie może sobie pozwolić na ustalenie cen na poziomie przystępnym dla większości. Mimo tego, że w przyszłości Tesla ma być samochodem dostępnym dla wszystkich, tak obecnie jest to niemożliwe.

Producent ciągle może pochwalić się z ogromnym zainteresowaniem, a na zamówione samochody trzeba czekać nawet rok. Właśnie z tego powodu systematycznie rosną ceny nowych samochodów - zanim zamówiony dziś samochód zostanie wyprodukowany, minie kilka miesięcy - a w tym czasie inflacja znacznie zwiększy koszty produkcji.

Niemniej, niższe ceny Tesli pojawią się prędzej, czy później w konfiguratorze. Biorąc pod uwagę jednak rosnące zainteresowanie i inflację - można mieć obawy, czy nastąpi to w ciągu najbliższych lat. A co Wy myślicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: electrek.co

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  6
  PiS zrujnował gospodarkę, złotówkę która jest najtańsza względem $ w historii, nasz zdrowie i w zasadzie wszystko czego się dotknie. Mieli też dobre projekty jak zakup złota przez NBP czy przekop mierzei, niestety to łyżka miodu w beczce dziegciu. Najgorsze jest to że nie ma na kogo głosować. Jedna wielka okrągłostołowa mafia. Takze będzie drogo dla nas Polaków jeśli w ogóle będzie nas stać.
  • avatar
   gormar
   3
   Ale Elon mówił o cenie samochodu, czy raczej akcji spółki? ;)
   • avatar
    saturn64
    0
    Dla Polaków taniej nie będzie. No jest mała szansa jak Morawiecki z Kaczyńskim zaczną drukować EURO i będą je rozdawać Polakom :)))))
    • avatar
     daker836
     0
     Tesla ma ogromną marże na swoich samochodach także ma w przyszłości z czego schodzić. Chociaż mimo tego że podnoszą ceny to i tak trzeba czekać na ich samochód :)
     • avatar
      vacotivus
      0
      Ale inflacja zależy od cen dóbr i usług przecież. Więc gdyby obniżył cenę Tesli, z lekka obniżyłby inflację samemu. Jego logika się zapętla.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       To teraz was pocieszę. w Najnowszych teslach, tych z nowym typem baterii, to niestety obudowa baterii jest zespawana z karoserią. To oznacza że w razie pechowej stłuczki, samochodu nie naprawimy, bo próba wymiany baterii oznacza zniszczenie podwozia. cóż. czas na samochody jednorazowe.

       Ale ale. nie takie rzeczy się w polsce wyklepało :) panie nie bity. igła. niemiec płakał jak sprzedawał :)