Teslę naładujesz na stacji Orlenu

przeczytasz w 1 min.

W Polsce rozwija się wreszcie sieć Superchargerów. Posiadacze samochodów Tesla Motors mają powody do zadowolenia.

Tesla Orlen

Nie będzie raczej przesadą stwierdzenie, że samochody Tesla Motors otworzyły zupełnie nową erę pojazdów elektrycznych. Oprócz całkiem przyzwoitej wydajności, niezłych osiągów i atrakcyjnego wyglądu, auta te przyciągają czymś jeszcze. Bo choć z jednej strony zakup Tesli to niemały wydatek, to już z drugiej nabywcy sporo oszczędzają na samej jeździe – ładowanie akumulatorów za pomocą Superchargerów jest bowiem zupełnie darmowe. Znowu jednak problemem jest to, że liczba tych ładowarek jest mocno ograniczona, szczególnie w Polsce. Ale i tutaj coś wreszcie zaczyna się dziać.

Przed końcem ubiegłego roku na stacjach Orlenu zaczęły pojawiać się Superchargery, które pozwalają na naładowanie samochodowego akumulatora w 100 proc. w 75 minut lub 80 proc. w o połowę krótszym czasie. Pierwsza tego typu ładowarka została postawiona w Kostomłotach pod Wrocławiem i jeszcze w tym miesiącu ma ona rozpocząć swoje działanie. Już wkrótce kolejne Superchargery mają zostać zamontowane w okolicach Katowic. 

Tesla Supercharger

Warto przypomnieć, że nadal trwają również prace nad samodzielną stacją Tesli, która stanie przy City Park Hotel & Residence w Poznaniu. Początkowo wszystkie ładowarki dostępne będą wyłącznie dla posiadaczy samochodów Tesla, ale firma nie wyklucza udostępnienia ich innym producentom. 

Źródło: Bankier, Facebook. Foto: Dawid Guzenda/Moja Tesla / Facebook

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  A można gdzieś znaleźć choćby przybliżoną ilość Tesli sprzedanych w Polsce? Bo coś mi się wydaje, że sztuki można by liczyć na palcach... Idea też trochę średnia, niby za darmo ale musisz siedzieć ponad godzinę na stacji, gdzie akumulator można sobie podładować np w domu w ciągu nocy, a te blisko 500km na jednym ładowaniu dla 99% użytkowników spokojnie starczy na cały dzień ;)
  • avatar
   zuru999
   6
   Już widzę te kolejki na stacji ^^
   • avatar
    voxcordi
    -4
    Szkoda tylko, że samochody Tesli wybuchają podczas ładowania... :-D
    • avatar
     usuniety_b274873f01f4
     0
     Musisz znacząc liczyć też na nogach bo po naszych drogach jeździ ponad 30 Tesli :)
     • avatar
      miedzianek
      0
      75 minut to godzina z kwadransem. Sporo jak na posiedzenie na stacji benzynowej. Jedź nad morze z południa, masz minimum 2,5h wycięte z życia.
      • avatar
       Snack3rS7X
       0
       To chyba z opcją restauracji na stacji, bo nie wyobrażam nudzić się przez te 75 min...
       • avatar
        czorcik696
        0
        Tesla + supercharger w garażu i miodzio. Do tego wór piniendzy na to wszystko.