Gry

Premiera The Bard’s Tale IV jest już blisko [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Miłośnicy klasycznego podejścia do rozgrywki powinni wstrzymać się z urlopem w okresie wakacyjnym. Premiera gry The Bard’s Tale IV: Barrows Deep została bowiem zaplanowana dopiero na wrzesień.

Aktualizacja, 31 sierpnia 2018: Do premiery gry The Bard’s Tale IV: Barrows Deep pozostało już niewiele czasu, a konkretnie nieco ponad dwa tygodnie. Jeśli macie chrapkę na ten tytuł, to koniecznie powinniście go dodać do „list życzeń” na platformie Steam lub GOG. Dlaczego? 

Ano dlatego, że wszyscy możemy na tym skorzystać. Jeśli na swoje listy życzeń czwartą Opowieść Barda wpisze 100 tysięcy osób, w grze pojawi się charakterystyczna pochodnia z Darkest Dungeon. Ale to tylko początek, bo przy 300 tysiącach cena gry spadnie z 39,99 do 34,99 dol., a po przekroczeniu bariery 500 tysięcy – aż do 29,99 dol. Dodatkowo do każdego zamówienia dołączone zostanie rozszerzenie fabularne Dwarven Dungeon of Haernhold. 

The Bard’s Tale IV cena

A to wciąż nie wszystko, bo jest jeszcze specjalna oferta dla Polaków. Jeśli przynajmniej 30 000 graczy z kraju nad Wisłą umieści The Bard’s Tale IV: Barrows Deep na listach życzeń, w grze pojawi się… Złota Cebula – artefakt pozwalający nieco zaoszczędzić podczas zakupów w wykreowanym przez inXile świecie.

„Umieszczenie tytułu na liście życzeń nic nie kosztuje, a dla niezależnego studia ma naprawdę wielkie znaczenie. Chcieliśmy, by pozytywne skutki tego procesu odczuli też sami gracze, przy okazji sprawiając, że gra stanie się przystępniejsza cenowo dla wszystkich zainteresowanych. Wierzymy, że nasz pomysł wypali i skorzystają na nim wszyscy!” – tłumaczy Brian Fargo z inXile.

„Crowdfunding to przede wszystkim szansa by otworzyć się na kreatywne ryzyko, na jakie trudno byłoby się zdecydować nie czując wsparcia społeczności. Osoby, które wsparły projekt The Bard’s Tale IV: Barrows Deep, umożliwiły jego powstanie, a teraz mamy nadzieję, że cała społeczność naszych fanów i fanów komputerowych gier RPG w ogóle, pomoże nam dotrzeć do całego świata z wiadomością o premierze gry”.

 

News, 13 lipca 2018: W marcu zostaliśmy zapewnieni, że The Bard’s Tale IV: Barrows Deep zadebiutuje „wkrótce”. Teraz ekipa inXile Entertainment zdradziła co to tak dokładnie oznacza i od razu dodajmy, że nie kłamała wcześniej.

Kiedy premiera The Bard’s Tale IV? Już wkrótce

Zapowiedziana przeszło 3 lata temu gra The Bard’s Tale IV pojawi się na rynku 18 września. Przynajmniej w wersji na komputery, bo posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą musieli poczekać nieco dłużej. Wszystko wskazuje jednak na to, że otrzymają możliwość sprawdzenia tego tytułu jeszcze przed najbliższym sylwestrem.

The Bard’s Tale IV, które zadebiutuje trzy dekady po „trójce”, będzie dokładnie tym, czego można by oczekiwać po kontynuacji. Twórcy obiecują klasyczne podejście do tematu, co pozwala żywić nadzieję na eksplorowanie lochów w niezwykłej atmosferze, rozwiązywanie ciekawych zagadek oraz emocjonującą, taktyczną walkę z przeciwnikami w turach. 

The Bard’s Tale 4: Barrows Deep na wideo

Jako że do premiery zostało niewiele czasu, studio inXile wzięło się za promowanie swojego tytułu. Wystartowało z serią „Spotlight”, której pierwszy odcinek został poświęcony tworzeniu postaci. Zobaczcie jak to wygląda:

...a jeśli macie ochotę na więcej, to poniżej znajdziecie jeszcze materiał od IGN, prezentujący grę The Bard’s Tale IV w wersji beta:

Źródło: Impresser, inXile, IGN

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    0
    Poczekamy, zobaczymy. Jeśli fabuła będzie się kleić, to zapewne wyląduje na mojej półce, a jeśli nie... cóż, gier jest mnóstwo ;-).