Gry komputerowe

Chętni na survival horror z dinozaurami i dopracowaną grafiką? Nie dziś i nie jutro

przeczytasz w 1 min.

Twórcom The Lost Wild dość skutecznie udaje się rozbudzać apetyty na nie tylko dobrą, ale i miłą dla oka rozgrywkę.

Survival horror utrzymany w filmowym stylu. Wedle obietnic

Co prawda gier z wielkimi gadami w rolach głównych trochę już wydano, ale trudno mówić o przesycie. Podejście do dinozaurów jest wśród twórców różne, ekipa Great Ape Games celuje w przedstawienie ich w roli niezwykle niebezpiecznych stworzeń, których lepiej unikać. Najbardziej zdroworozsądkowo.

W opracowywanym The Lost Wild gracze będą musieli rozwikłać zagadkę, jaką skrywają placówki badawcze położone w gęstej dżungli. Problem w tym, że wszystkie pobliskie tereny zostały opanowane przez dinozaury. Najskuteczniejsze metody na uniknięcie śmierci to pozostawanie w ukryciu, przemieszczanie się bezszelestnie i znajdowanie przydatnych przedmiotów - nie do bezpośredniej walki, ale np. do odwracania uwagi znacznie potężniejszych bestii.

Gra ma zaoferować widok z perspektywy pierwszej osoby i, wedle deklaracji twórców, cechować się filmową oprawą. Wydaje się, że można odnosić to również do oprawy wizualnej, która ma być bardzo mocną stroną The Lost Wild. Z kwestii technicznych ujawniono póki co tylko tyle, że wykorzystywany jest silnik Unreal Engine. Czekamy na więcej.

The Lost Wild - zwiastun

Kiedy premiera The Lost Wild?

Prawda, że wygląda dość obiecująco? Nie ma co jednak nastawiać się na rychła premierę, ponieważ twórcy mają jeszcze sporo pracy i nie zamierzają się z tym śpieszyć. The Lost Wild ma zadebiutować dopiero w 2024 roku. Mówi się przy tym włącznie o wersji na PC.

Źródło: Annapurna Interactive

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  muniok
  2
  ładne :)
  • avatar
   lkozierowski
   2
   Wygląda obłędnie
   • avatar
    PerfectDAY
    0
    Jedna z najciekawiej zapowiadających się gier jakie ostatnio widziałem. Jeśli stylem rozgrywki będzie przypominać Alien: Isolation wydam wszelkie pieniądze by w nią zagrać. Szkoda tylko, że do premiery taki szmat czasu.