Oprogramowanie

Thunderbird 3.0 okrojony i opóźniony

przeczytasz w 1 min.

Trzecia odsłona przeglądarki Mozilla Firefox jest już z nami od kilku miesięcy. Dlaczego więc wciąż nie możemy doczekać się uzupełnienia jej o program pocztowy Mozilla Thunderbird w wersji 3.0?

Prawdopodobnie w feworze walki przeglądarek, Mozilla postanowiła przerzucić większość zasobów na Firefoxa, pozwalając sobie na opóźnienia w wydaniu Thunderbirda. Pierwsza wersja beta tego programu pocztowego miała ukazać się już pod koniec września. Jej wydanie zostało jednak odłożone – nie wiadomo dokładnie, na jak długo. Co więcej, w finalnym Thunderbirdzie 3.0 nie znajdzie się kilka z planowanych wcześniej funkcji, między innymi kalendarz, który upodobniłby tego klienta poczty do organizera z prawdziwego zdarzenia, takiego jak Microsoft Office Outlook.

Mimo problemów, Mozilla Foundation wiąże duże nadzieje z Thunderbirdem. W lutym powstała odnoga fundacji, nazwana Mozilla Messaging, która zajmuje się rozwijaniem i reklamą tego programu. Jednak w epoce coraz powszechniejszego dostępu do poczty internetowej za pośrednictwem przeglądarki, powtórzenie sukcesu Firefoxa nie będzie łatwe.

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W przeglądarce poczta nigdy nie będzie tak dobra jak w Thunderbirdzie :D
  Czekam na wersję ostateczną.
  • avatar
   Dzban
   0
   Chyba się nie doczekasz. Nie czegoś takiego jak wersja ostateczna. Oprogramowanie ciągle się rozwija.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Używam Thunderbirda od ładnych paru lat, obecnie w wersji 2.0.0.17 - póki co nie odczuwam wersji 3.0. Ale gdy się pojawi, z chęcią przetestuję. Mam nadzieję, że autorzy nie przesadzą z nadmiarem funkcji, które mogłyby zamienić Thunderbirda w ociężały, przerośnięty twór.