• benchmark.pl
 • RTV
 • Audio
 • Rodzinny Tidal - kolejny użytkownik w muzycznym serwisie streamingowym za pół ceny
Audio

Rodzinny Tidal - kolejny użytkownik w muzycznym serwisie streamingowym za pół ceny

przeczytasz w 1 min.

Tidal wprowadza opcję rejestracji 4 dodatkowych subkont użytkownika o niższych opłatach

Tidal okno aplikacji

Usługi strumieniowania muzyki dostarczane przez platformy rozrywkowe takie jak Tidal to dziś już coś całkiem normalnego. W ramach jednego ogniska rodzinnego korzysta z nich często nie jedna, ale i więcej osób. Dlatego Tidal (znany wcześniej jako WIMP) idąc śladem Apple MusicSpotify wdrożył rodzinne plany abonamentowe. Pozwalają one w przypadku Tidala o połowę zmniejszyć opłaty za kolejnych użytkowników w ramach pojedynczego konta.

Po co drugi, trzeci i kolejne abonamenty? To oczywiście tylko opcja, bo można korzystać z jednego konta, jednak wiąże się to z dużymi ograniczeniami. Trudniej jednocześnie uruchomić aplikację na dwóch smartfonach, bo przecież jedno konto to jeden użytkownik w danej chwili. A jeśli nawet będziemy respektować tę zasadę, to na przeszkodzie stanie personalizacja playlist i listy albumów.

Gdy więc musimy, albo chcemy, skorzystać z dodatkowego konta, to dotychczas oznaczało to kolejne 19,99 złotych za abonament Tidal Premium miesięcznie, a za opcję Hi-Fi nawet 39,99 złotych. Od teraz będzie można założyć sobie konto rodzinne. Czyli jest jeden administrator, który trzyma pieczę nad opłatami i kontem, ale każdy kolejny (od 1 do 4 maksymalnie) użytkownik może dowolnie konfigurować sobie usługę i z niej korzystać. Te dodatkowe abonamenty otrzymują stałą zniżkę 50% w stosunku do standardowej opłaty.

Plan rodzinny dostępny jest wszędzie tam gdzie dociera usługa Tidal. Szczegóły dotyczące dodawania kolejnego konta znajdziemy na stronie platformy.

Źródło: Tidal

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vieworld
  0
  używam spotify dłuższy czas i brak powodu do niepokoju, ale faktycznie Tidal (Wimp) w wersji HiFi to jest to czego człowiek oczekuje, jak tylko odbiorę SC808 przesiadka od sierpnia na 1411kbps..
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Kolejny serwis, w którym - żeby sprawdzić cokolwiek w okresie testowym - trzeba podać numer karty kredytowej. Dziękuje.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    aha