Nawigacja GPS

TomTom GO Basic to prosta, ale wielofunkcyjna nawigacja GPS do samochodu

przeczytasz w 1 min.

TomTom GO Basic ma pozwolić na sprawne przedostanie się samochodem z punktu A do punktu B. Funkcjonalność, jaką może pochwalić się ta nawigacja GPS, wychodzi jednak nieco dalej.

Czy nawigacja GPS może być zarazem prosta i wielofunkcyjna? TomTom nie widzi powodów, by odpowiadać na to pytanie przecząco, a na dowód wprowadza na rynek model GO Basic w dwóch wariantach rozmiarowych.

Podstawową funkcją urządzenia TomTom GO Basic – jak na nawigację GPS przystało – jest prowadzenie kierowców od punktu A do punktu B. Zawsze dobre mapy (za sprawą dożywotniej aktualizacji) pozwalają ustrzec się przed zabłądzeniem, a dzięki Asystentowi pasa ruchu przejazd przez skrzyżowania nie stanowi problemu.

Zanim jednak ruszy się w trasę, trzeba wybrać cel podróży. Funkcja Szybkie Wyszukiwanie sprawia, że lista miejsc docelowych pojawia się od razu po rozpoczęciu pisania, a te są w dodatku dopasowywane do użytkownika, jako że urządzenie uczy się jego nawyków i preferencji. Usługa TomTom Traffic natomiast pozwala omijać korki.

TomTom GO Basic funkcje

Choć w założeniach jest to urządzenie proste, nie zabrakło też funkcji dodatkowych. Jakich na przykład? Ano choćby TomTom Road Trips, czyli sposobu na odkrywanie ciekawych, sprawdzonych tras. Do tego dochodzi jeszcze możliwość sparowania nawigacji ze smartfonem, co ma dwa cele: pierwszym jest aktualizowanie na bieżąco informacji drogowych, drugim – funkcja odczytywania wiadomości SMS na głos. 

„Dzięki nowemu TomTom GO Basic, pokazujemy kierowcom z całego świata siłę nawigacji. Wykorzystaliśmy nasze najlepsze technologie – od słynnego serwisu trafficowego, po łączność ze smartfonem oraz bezprzewodowe aktualizacje dzięki Wi-Fi – wszystkie te funkcje znajdują się w jednym dedykowanym urządzeniu nawigacyjnym dostępnym w bardzo przystępnej cenie” – powiedział Mike Schoofs z TomTom.

TomTom GO Basic GPS

O to, by wszystko działało jak należy, dba czterordzeniowy procesor. Odpowiednia widoczność ma być natomiast efektem zastosowania wysokiej jakości ekranu dotykowego WQVGA. W zależności od wybranego modelu ma on 5 lub 6 cali. W tym pierwszym przypadku cena wynosi 749 zł, w drugim zaś 829 zł.

Źródło: TomTom

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  1
  1. materiał sponsorowany ???
  2. Cena w czerwcu 2018 - czysty kosmos.
  3. Epoka nawigacji przeminęła, jak epoka aparatów analogowych.

  Za 600 zł kupimy b. dobry smartfon. Za 30-50 ładowarkę i uchwyt do samochodu.
  Zostaje stówka. Lol można kupić smartfon za 700 - np Xiaomi.

  Zalety: darmową nawigację mamy wiecznie, a nie przez okres jaki łaskawie da nam producent.
  Mamy duzy wybór w pełni darmowych dobrych nawigacji
  Jeśli nie korzystamy akurat z nawigacji - możemy używać fona jako rejestratora jazdy. Co w kraju idiotów za kierownicą jakim jest Polska ma duzy sens.
  Do tego smartfon może nam służyć w wielu innych wypadkach.

  Oczywiście nie musimy kupować smartfona za 700 zł.
  Można kupić dobrą uzywkę za 300 zł.

  Dedykowana nawigacja obecnie ma taki sens jak analogowy aparat fotograficzny na błonę filmową...