Akcesoria sieciowe

TP-Link TL-WA820RE - kompaktowy wzmacniacz sygnału Wi-Fi

przeczytasz w 1 min.

Urządzenie wyróżnia się kompaktową budową, a także intuicyjną obsługą z poziomu smatfonu i niewygórowaną ceną.

W ofercie firmy TP-Link pojawił się kompaktowy wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Urządzenie sprawdzi się w sytuacjach, gdy zasięg obecnej sieci jest niewystarczający, a przy okazji chcemy uniknąć plątaniny kabli ciągnących się od gniazda do routera.

TL-WA820RE swoim rozmiarem przypomina klasyczny pendrive. Mimo niewielkich gabarytów, urządzenie zostało wyposażone w dwie anteny, które są odpowiedzialne za zwiększenie zasięgu i stabilną pracę. Dzięki wzmacniaczowi sieć osiąga prędkości do 300Mb/s w miejscach, do których wcześniej nie docierała.

W określeniu odpowiedniego miejsca, w którym powinien znaleźć się wzmacniacz sygnału, pomaga dioda umieszczona na obudowie: kolor niebieski oznacza odpowiednią moc sygnału z routera, czerwony – moc jest zbyt słaba. Dalsza konfiguracja urządzenia jest łatwa i szybka. Jeśli nasz router posiada przycisk WPS, należy najpierw wcisnąć go na routerze a następnie na wzmacniaczu. Drugim sposobem jest konfiguracja za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether (dostępnej dla Androida i iOS). Aplikacja jest intuicyjna i pozwala również monitorować stan wzmacniacza.

TP-Link TL-WA820RE

Warto dodać, że TL-WA820RE to pierwszy wzmacniacz sygnału zasilany poprzez port USB. Zapewnia to większą elastyczność w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji dla urządzenia. Można je podłączyć bezpośrednio do komputera, power banka, huba USB czy do gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza.

TP-Link TL-WA820RE

Wzmacniacz jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 50 złotych. Produkt objęty zostały 3-letnią gwarancją.

Źródło: TP-Link

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  labik
  3
  "Warto dodać, że TL-WA820RE to pierwszy wzmacniacz sygnału zasilany poprzez port USB."

  Jesteś pewien? Mam Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 od pół roku.
  • avatar
   Fenio
   0
   Jeśli nasz router posiada funkcję WPS należy... tą funkcję szybko wyłączyć.