Routery

Bezprzewodowy router TP-Link TL-WR843ND z funkcją klienta WISP i zasilaniem PoE

przeczytasz w 1 min.

W trybie pracy bezprzewodowej WiFi N osiąga prędkość transferu sięgającą 300 Mbit/s.

TP-Link TL-WR843ND router wygląd

TL-WR843ND to symbol najnowszego routera z oferty firmy TP-Link. Spośród jego najważniejszych cech charakterystycznych warto wymienić funkcję klienta WISP oraz zasilanie PoE.

TP-Link TL-WR843ND to bezprzewodowy router zgodny ze standardem sieci WiFi 802.11/b/g/n. W takim trybie umożliwia on, ufając zapewnieniom producenta, osiągnięcie transferu danych o prędkości sięgającej 300 Mbit/s. Dzięki czterem portom LAN 10/100 Mb/s możliwe jest także połączenie przewodowe.

Poza standardowym trybem pracy router TP-Link TL-WR843ND umożliwia także obsługę połączeń WISP. Dzięki temu możliwe jest podłączenie do sieci bezprzewodowego dostawcy internetu i udostępnienie połączenia komputerom w sieci lokalnej.

Port WAN routera TL-WR843ND obsługuje również funkcję pasywnego zasilania PoE (Power over Ethernet). Oznacza to, że cała energia, jakiej do poprawnego działania potrzebuje urządzenie, może być dostarczana poprzez przewód Ethernet – nie ma konieczności podłączania routera do gniazdka sieci elektrycznej.

Specyfikacja TP-Link TL-WR843ND:

 • Porty: 4x LAN 10/100 Mb/s, 1x WAN 10/100 Mb/s
 • Standardy bezprzewodowe: IEEE 802.11b/g/n
 • Przyciski: WPS, Reset, Wyłącznik
 • Anteny: 2x 5 dBi, dookólne, odłączane
 • Częstotliwość pracy: 2,4 – 2,4835 GHz
 • Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej: 300 Mb/s 
 • Funkcje dodatkowe: wyłączanie transmisji bezprzewodowej, WDS Bridge, WMM, statystyki transmisji, serwer/klient DHCP, rezerwacja adresów DHCP, kontrola przepustowości, Virtual Server, DynDns, Comexe, NO-IP, Media Server, FTP, dzielenie drukarki
 • Zabezpieczenia: 64/128/152-bitowe szyfrowanie WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK
 • Wymiary: 192 x 130 x 33 mm

Router TP-Link TL-WR843ND jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 139 złotych.

Źródło: TP-Link

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  O połączeniu funkcji WISP i AP można w przypadku tego modelu raczej zapomnieć.
  Moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu stosowania jednego radia które będzie odbierać i nadawać dalej. Całość sprowadza się do konieczności (w 90% sytuacji) dokręcenia zewnętrznej anteny kierunkowe. Gdy uruchomimy AP nagle okaże się, że zagłuszamy punkt naszego ISP a to oznacza, że zagłuszamy sami siebie...

  WISP owszem ale tylko i wyłącznie WISP. Współdzielić dostęp do sieci da się tylko po "kabelku". Jeśli chcemy mieć w domu WiFi konieczne jest dokupienie drugiego urządzenia.
  • avatar
   Nieznośny
   0
   No ciekawe jak to wygląda w praktyce z tym WISP i PoE. Zwłaszcza PoE jest ciekawe, bo im mniej kabli tym lepiej. Niemniej mam obawy czy nie kosztem transmisji to się odbywa lub wydajności routera.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    PoE (tzw. passive PoE, gdyż nie jest to zgodne ze standardem IEEE 802.3af ani IEEE 802.3at) do podania zasilania wykorzystuje dwie wolne pary skrętki (razem cztery żyły), w przypadku gdy mamy do czynienia z urządzeniami wyposażonymi w porty Lan typu 10/100 Mb/s nie ma to żadnego wpływu na prędkość przesyłu danych, nawet przy skrętce o długości 100m .

    • avatar
     cooger
     0
     5 newsów na 9 - TP-Link. To się nazywa dominacja!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      O połączeniu funkcji WISP i AP to dobra nowina dla użytkowników laptopów z radiówką
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jakoś TP link cały czas kojarzy mi się z kiepską jakością, może ze względu na pierwszy człon nazwy. Tak naprawdę testowałem tylko jeden sprzęt tej marki, zawodził przede wszystkim pod względem zasięgu i jakości podziału łącza. Siedzimy raczej na routerach Netgear, tj. jeden router na kilka lat. Wkrótce zrobię jakieś porównanie dwóch routerów tych marek o podobnych parametrach.