Oprogramowanie

Trend Micro: dzieci i rodziny bezpieczne w internecie - Internet Safety for Kids & Families

przeczytasz w 1 min.

W czasach kiedy internet to usługa ogólnodostępna, a korzystanie z niego jest coraz bardziej intuicyjne, staje się on otwarty na wszelkie grupy wiekowe, wliczając w to najmłodszych. Z jednej strony to kopalnia wiedzy i rozrywki, ale także poważne zagrożenie. Bezpieczny internet dla dzieci i rodzinDzieci surfujące w sieci mogą nieświadomie paść ofiarami cyberprzemocy. W takich przypadkach złapanie wirusa jest najmniejszym zmartwieniem.

Firma Trend Micro w 2008 roku wyszła z inicjatywą stworzenia projektu Internet Safety for Kids & Families (bezpieczeństwo w internecie dla dzieci i rodzin). Jego celem jest badanie świadomości dorosłych pod względem odpowiedzialnego korzystania z sieci, a także udzielanie porad jak zapobiec potencjalnym zagrożeniom.

Statystycznie coraz więcej rodziców angażuje się w działalność swoich pociech w wirtualnym świecie. Edukują zarówno siebie, jak i dzieci sprawiając, że internet staje się bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich. Trend Micro podpowiada jak zmniejszyć zagrożenie do minimum.

Przede wszystkim należy uczyć najmłodszych nieufności - zarówno w stosunku do odnalezionych ofert, jak i stron wymuszających podanie osobistych danych. Poza tym, od początku korzystania z komputera dobrze jest wpajać nawyk tworzenia haseł bardziej skomplikowanych niż pojedyncze słowa. Dobrym pomysłem jest także zabronienie korzystania z usług, które obejmują geolokalizację.

Bezpieczny internet dla dzieci

Warto też samemu dbać o bezpieczeństwo dzieci. Dobrze jest nauczyć je konsultacji w razie jakichkolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa strony. Należy też pamiętać o częstym aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego i łataniu wykrytych dziur w systemie.

Więcej informacji na temat odpowiedzialnego korzystania z internetu można znaleźć na anglojęzycznej stronie. Stworzona została także specjalna gra edukacyjna dla dzieci, BeSeen. Niestety nie wiadomo czy powstanie wersja w języku polskim.
 

Więcej o bezpieczeństwie:

Źródło: Inf. prasowa Trend Micro

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  A więc zacznijmy od tego, że bezpieczny komputer jest:
  Wyłączony
  Nie ma Internetu podpiętego

  Innego bezpiecznego komputera nie ma. Jak ktoś chce ci rąbnąć hasło do routera to to zrobi, jak umie. Jak pedofil wwali na czat czy innego skajpa swoje nagie fotki dla 10-letniej dziewczynki to to zrobi, nawet jak będzie miała antywirusa. Jak będą chcieli wrzucić ci wira na kompa to też to zrobią. Więc uważam, iż pojęcie "bezpieczny internet" jest z góry błędne i niepoprawne.