Gry komputerowe

Ryszard Lwie Serce na nowym zwiastunie Twierdza: Krzyżowiec 2

przeczytasz w 1 min.

Jest też nieco fragmentów z autentycznej rozgrywki.

Twierdza: Krzyżowiec 2 gra Ryszard

Premiera gry Twierdza: Krzyżowiec 2 planowana jest na tegoroczne lato. „Dwójka”, podobnie jak pierwowzór tworzona jest przez studio FireFly i ma być bardzo rozbudowaną grą strategiczną nawiązującą do hitu z 2002 roku, ale jednocześnie wnoszącą sporo świeżości. Producenci zapowiadają – będzie ładniej, trudniej i ciekawiej.

Światło dzienne ujrzał właśnie nowy materiał wideo z cyklu dzienniki deweloperów, który jednak spokojnie możemy traktować jako gameplay czy zwiastun. Filmik poświęcony jest Ryszardowi Lwie Serce – protagoniście serii Twierdza: Krzyżowiec. Twórcy rzucają również światło na podstawy jednostek i oblężenia.

„Ryszard jest ciekawą postacią, ponieważ, pomimo że jest głównym bohaterem serii i człowiekiem uważającym się za szlachetnego, w rzeczywistości nie bardzo jest bohaterem. Każdy kto ma jakieś pojęcie na temat krucjat i ich celów wie, że właściwie były one inwazjami. Poza tym, zarówno fani serii, jak i krytycy zdają sobie sprawę z tego, że nie bierzemy moralności średniowiecznej zbyt poważnie. Gdybyśmy tak robili, szybko przestałoby być zabawnie. Mimo, że dokładność historyczna jest dla nas jednym z priorytetów, ważne jest aby zachować zdrową równowagę” – czytamy w zapowiedzi.

Zaciekawieni? Zatem zachęcamy do obejrzenia materiału:

Dokładna data premiery gry Twierdza: Krzyżowiec 2 pozostaje nieznana. Wiemy natomiast, że wyłączną platformą docelową są komputery osobiste.

Źródło: GamingShogun, FireFly

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  4
  Jedna z moich ulubionych gier strategicznych, sam w edytorze zrobilem kampanie zainspirowana bitwa w helmowym jarze :)
  • avatar
   Pejo_
   1
   Juz się doczekać nie mogę.
   • avatar
    Alladen
    1
    Mam nadzieje że będzie lepsza niż trójka, bo się na niej trochę zawiodłem
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Ciekawe czy będzie działać trick z 60 łucznikami na wierzy :) Ci co grali w 1 wiedzą o co chodzi.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      o matko twierdza? odpalam 1 aby przejść ponownie przed czescia 2
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Oby graficznie nie zrypali. Nie chodzi mi o wodotryski, ale o ten fajny surowy klimat pierwszego Crusader'a. Brakuje mi strategi z połączenia militarny system AoE(wiele jednostek + upgrade + epoki) i ekonomicznego Stronghold'a(ilość surowców + religia + ludność).