Internet

Twitter powrócił do żywych po awarii

przeczytasz w 1 min.

Jeśli 11 lipca próbowaliście odwiedzić serwis Twitter i nie było to możliwe, to... cóż, nie tylko wy mieliście taki problem.

Twitter nie działa – takie wpisy zaczęły pojawiać się w czwartek, 11 lipca, tuż przed godziną 21.00. Doszło wówczas do awarii popularnego portalu społecznościowego i to na dużą skalę. Doniesienia o niemożliwości zalogowania się, wejścia przez przeglądarkę internetową, jak i za pomocą aplikacji, przychodziły z różnych części świata, nie wyłączając z tego Polski. 

Podczas próby wejścia na portal Twitter oczom użytkowników wyświetlała się informacja, że „Mamy jakieś problemy techniczne”. Była też obietnica, że „wkrótce to naprawimy i przywrócimy wszystko do normy” i została ona spełniona. Minęła mniej więcej godzina i Twitter wrócił do życia. Początkowo występowały jeszcze problemy z ładowaniem tweetów i multimediów, a do tego nie każda próba wejścia na stronę kończyła się powodzeniem, ale serwis znowu działał.

Początkowo nieznane były przyczyny awarii, ale te zostały ujawnione chwilę po przywróceniu działania. – „Przerwa była spowodowana zmianą konfiguracji wewnętrznej” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

To nie pierwsze problemy z działaniem Twittera w ostatnim czasie. Niedawno, mianowicie na początku tego miesiąca, nie dało się wysyłać wiadomości bezpośrednich. Zresztą awarie dotykały także innych gigantów internetowych – na liście znajdują się między innymi Facebook, Reddit i Google. 

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jozek23
  2
  Jezus Maria !
  • avatar
   szydas
   1
   Zemsta Trumpa za wyrok ;)
   • avatar
    lasq09
    1
    Myślałem że mnie zbanowali za antylewackie poglądy a to jednak awaria była
    • avatar
     Vassago
     0
     1 w nocy, 12.07. Znowu nie działa. Chyba nie wszystko naprawili.