Tablety

To pierwszy rok bez premiery tych produktów Apple. Co się dzieje?

przeczytasz w 1 min.

Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 będzie pierwszym rokiem od czasu premiery pierwszego modelu iPada, w którym nie zadebiutował żaden nowy tablet tej marki.

Premiera iPadów przełożona?

Pierwszy iPad zaprezentowany został przez Steve’a Jobsa w styczniu 2010 roku. Od tego czasu, co roku pojawiał się nowy model tabletu tej marki. Wyjątkiem jest rok 2023.

Przypomnijmy, że 17 października zaprezentowany został nowy rysik Apple Pencil z USB-C. Co więcej, firma postanowiła obniżyć ceny swoich tabletów.

Mark Gurman, redaktor serwisu Bloomberg, przewiduje, że aktualizacja wszyskich modeli iPadów nastąpi w przyszłym roku.

Nieco dziwne wydaje się, że w tym roku firma Apple nie zdecydowała się na wypuszczenie żadnego ze swoich tabletów. Gurman wspomniał o tym między innymi w swoim ostatnim newsletterze Power On.

Twierdzi, że Apple mogło spróbować przyspieszyć prace nad nowymi produktami, ale nie są one jednak jeszcze gotowe. Dotyczy to zarówno iPadów, jak i słuchawek AirPods i AirPods Pro. Oczywiście niedawno pojawiły się „nowe” AirPodsy Pro 2. generacji, ale największą zmianą jest port USB-C zamiast Lightning.

Apple iPad

Przypomnijmy kiedy odbyła się premiera poszczególnych modeli iPadów, które obecnie znajdują się w oficjalnej ofercie firmy Apple:

 • iPad Pro: październik 2022,
 • iPad 10. generacji: październik 2022,
 • iPad Air: marzec 2022,
 • iPad mini: wrzesień 2021.

Gurman poinformował, że iPady z niższej i średniej półki, czyli model podstawowy, mini oraz Air, mogą zostać zaktualizowane wiosną przyszłego roku. Będą one wyposażone w kolejne generację procesorów, czyli odpowiednio A15 Bionic, A16 Bionic oraz M2.

Nowe 11-calowe oraz 13-calowe iPady Pro z czipem M3 zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2024 roku.

Co więcej, wraz z premierą 11. generacji podstawowego modelu, z oficjalnej sprzedaży wycofana zostać ma 9. generacja oraz pierwszy model rysika Apple Pencil.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  4
  No po prostu szok, niedowierzanie. Jak to możliwe, co się dzieje? Na prawdę nie lada zagadka. Kto nam to wyjaśni? Tyle pytań a tak mało odpowiedzi.
  • avatar
   pimpalak
   -1
   Słuchajcie założyłem fan Club zespołu RNG!!!! Kontakt telefoniczny 0-22 724 94 91 Lub piszta na adres FCRNG, ul. Królewska 61 05-822 Milanowek.
   RNG to zespół ktory zdobywa miedzynarodowo sławę hip hopowom!!!! Będzie tez trasa koncertowa promująca album ktory ukarze się w MARCU 1998 roku!!!!
   • avatar
    vacotivus
    0
    Ojej, straszne, moje życie straciło sens, pora się wieszać /s
    • avatar
     GejzerJara
     0
     proponuję włożyć czarne stroje ogłosić japkową żałobę.

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login