Uber może wprowadzić samokierujące się taksówki

przeczytasz w 1 min.

Mało tego - jeśli plotki się potwierdzą, będą to taksówki zaprojektowane i wyprodukowane przez samo Uber.

Uber

Ostatnio mogliśmy usłyszeć o kilku sytuacjach, w których kierowcy „taksówek” Uber zostali oskarżeni o napaść na swoich klientów. Nie wiadomo ile z nich okaże się prawdą. Nawet jednak jeżeli wszystkie, nie zmieni to faktu, że są to sytuacje niezwykle rzadkie. Mimo to są ludzie, którzy stracili przez nie zaufanie do usług tej firmy. Być może już wkrótce pojawi się rozwiązanie tego problemu. Co byście powiedzieli na taksówki bez kierowcy?

Jeżeli ostatnie doniesienia są prawdziwe, Uber pracuje nad własną flotą samokierujących się aut. Już poczynione zostały pierwsze kroki polegające na rozpoczęciu rekrutacji inżynierów motoryzacyjnych oraz inżynierów ds. oprogramowania. Ci mieliby pracować w Advanced Technologies Center w Pittsburghu nad algorytmami i czujnikami do autonomicznych pojazdów.

Z opisów rekrutacyjnych wynika, że Uber planuje projekt na naprawdę dużą skalę. Nie wiadomo jednak czy będą to całkowicie autonomiczne samochody czy też zestaw czujników i dodatkowych elementów, które były montowane w istniejących już pojazdach. W obu tych przypadkach ciekawie będzie zobaczyć, co też Uber wymyśli.

Źródło: SlashGear

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Ooo Pan Wojciech powrócił ze świątecznego snu.
  "I choć – jeżeli w ogóle okaże się, że oskarżenia te są uzasadnione – są to sytuacje niezwykle rzadkie, to są ludzie, którzy stracili przez nie zaufanie do usług tej firmy."
  To zdanie, w którym naprawdę trudno się połapać. Polecam unikać złożonych konstrukcji, będzie łatwiej :)
  • avatar
   2
   Nie jeżdżę taksówkami, ale chętnie sprawdziłbym jak się jedzie bez kierowcy :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Ta, chyba palcem po ekranie... :) Już lepszym pomysłem są puste samochody do których wsiadasz, skanujesz dowów i wkładasz kartę bankową, jedziesz gdzie chcesz, płacisz i zostawiasz tam samochód, po czym ktoś inny może z niego skorzystać - tak mniej więcej :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Kolejny powód aby zakazać całkowicie tej firmie działalności na terenie Rzeczypospolitej Polskiej!!! Nie dość że robią naszym taksówkarzom nieuczciwą konkurencje, wyprowadzają zarobione pieniądze zagranicę, to jeszcze chcą całkowicie wyeliminować człowieka z rynku pracy!!!
     Takim chorym pomysłom, gdzie ludzie nie będą mieć pracy mówię zdecydowane nie!!!
     Chory zgniły kapitalizm! Oby zdechł ten system jeszcze za naszego życia!!!
     Już za parę lat to roboty będą w sklepach sprzedawać, w fabrykach produkować, same kierować pojazdami, budować domy itd!
     A gdzie miejsce dla człowieka się pytam? Czuję w kościach że ta rewolucja z robotami skończy się KRWAWĄ REWOLUCJĄ!!!
     Sam nie pozwolę na to, aby jakiś robot zabrał mi pracę i skazał na biedę moją żonę i dzieci!!!
     Kilofa do ręki wezmę i takiego robota na kawałki rozwalę!!!
     • avatar
      Kotowaru
      0
      taksówki? uber?
      pewnie na gaz.