Gry komputerowe

UBOAT to (realistyczny) symulator życia i służby na pokładzie okrętu podwodnego

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
2 komentarze Dyskutuj z nami

Polacy z Deep Water Studio kończą prace nad podstawową zawartością gry UBOAT, w której naszym zadaniem będzie zatroszczenie się o załogę okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej.

UBOAT to symulator okrętu podwodnego, za który odpowiada polskie Deep Water Studio. To ambitny projekt, który przedstawić ma realistyczną wizję życia na pokładzie takiej maszyny i stawiać przed graczem liczne zadania, które nie będą polegać tylko na walce z przeciwnikami, ale też trosce o załogę – zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej.

Życie i służba na pokładzie okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej nie należały bowiem do najprostszych i najprzyjemniejszych. Nie były jednak też tak wypełnione akcją, jak starają się to przedstawiać filmy. Walka z wrogami oczywiście stanowiła ważny element, ale dni wypełniała przede wszystkim swego rodzaju walka o przetrwanie w trudnych warunkach i o to, by nie zwariować w tej metalowej klatce, w której zawsze panuje wysoka temperatura i duża wilgotność.

UBOAT screen

Zwraca na to uwagę Przemysław Mrówka, doktorant Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, w najnowszym materiale wideo promującym grę UBOAT. Przybliża on realia i codzienne problemy, z jakimi musieli mierzyć się marynarze, a tłem dla jego opowieści są fragmenty rozgrywki…

UBOAT: rys historyczny – trailer:

Pełna wersja mini-dokumentu „UBOAT – rys historyczny” znajdzie się w premierowym wydaniu pudełkowym, wraz z grą, drukowaną książeczką z sylwetkami okrętów, dwustronnym plakatem z przekrojem okrętu oraz cyfrową ścieżką dźwiękową. Premiera (w programie wczesnego dostępu): 30 kwietnia.

Źródło: Cenega

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  Ąż się prosi aby tutaj dodać tryb VR... klimat niesamowity.
 • avatar
  kombajn
  Zaraz zaraz
  ALBO
  "Polacy z Deep Water Studio kończą prace nad podstawową zawartością gry UBOAT"
  ALBO
  Premiera (w programie wczesnego dostępu): 30 kwietnia

  Albo główna zawartość jest niemal gotowa albo rozpoczynają się beta testy w early access