Internet

Udostępniał sygnał TV w sieci - 29-latkowi grożą 2 lata więzienia

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Rzeszowska policja zatrzymała 29-latka, który udostępniał płatną telewizję w Internecie. Jak wpadł?

29-latek z Rzeszowa został zatrzymany przez tamtejszą Komendę Wojewódzkiej Policji, a konkretnie wydział do walki z cyberprzestępczością. Udostępniał sygnał telewizyjny w Internecie. Wpadł, bo proponował w sieci darmowe testowanie serwera. 

„Proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego został przerwany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości” – czytamy we wiadomości opublikowanej na oficjalnej stronie policji. 

Zatrzymany mężczyzna wykorzystywał serwer do udostępniania programów płatnych platform cyfrowych poprzez Internet. Naruszył więc przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Jak policja trafiła na jego trop? Wszystko zaczęło się od internetowego ogłoszenia na temat darmowego testowania serwera. Następnie policjanci przeanalizowali jego aktywność w sieci, co ostatecznie pozwoliło ustalić nazwisko i adres zamieszkania 29-latka.

Pod ustalonym adresem policjanci znaleźli 29-latka oraz sprzęt. Zabezpieczyli tam komputery, twarde dyski, telefony oraz karty chipowe telewizji cyfrowych i kompatybilne z nimi czytniki. 

Serwisy oferujące dostęp do płatnej telewizji w Internecie cieszą się sporą popularnością, szczególnie podczas wydarzeń, takich jak piłkarskie mistrzostwa. Na takim nielegalnym „sharingu” można sporo zarobić, ale i wiele stracić. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja. Foto: Policja (KWPRZ)

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  Normalnie czuję się bezpieczniejszy dzięki akcji policji, groźny przestępca został schwytany.
  27
 • avatar
  michael85
  A ile grozi prezesowi Polsatu za to że zabrał kasę klientom a Euro nie dało się oglądać?
  13
 • avatar
  AntySyjon
  Ufff mogę już spać spokojnie, że ten kryminalista pójdzie za kratki. Ciekawe kiedy policja złapie sitwę reprywatyzacyjną a nie się kuźwa debilizmami zajmuje. Artykuł powinien brzmieć, policja aresztowała prezydent warszawy HGW grozi jej 15 lat więzienia i 4 miliardy zadośćuczynienia, wpadła wymieniając elektroniczną korespondencję ustawiając kolejne wałki
  11
 • avatar
  kokosnh
  lesson learned : nigdy nie udostępniaj niczego za darmo, zwłaszcza serwera z którego streamujesz :D
  10
 • avatar
  Konto usunięte
  Po pierwsze: To nie był mieszkaniec Rzeszowa tylko policja z Rzeszowa, wpadł mieszkaniec powiatu lubaczowskiego i zalinkowana przez was strona mówi o tym wyraźnie. Po drugie: stwierdzenie, ze udostępniał sygnał telewizyjny jest nieprawidłowe. Sygnał telewizyjny dostępny jest na satelicie i każdy mający antenę może go odbierać.
  Trzeba rozgraniczyć przedmiot tej sprawy a np. nielegalne streamingi w sieci które są uruchamiane szczególnie podczas wydarzeń sportowych. To zupełnie coś innego, a piszecie pod koniec artykułu o tym jakby to było równoważne.
  7
 • avatar
  tuna007
  czyz Jezus nie powiedzial dzielcie sie z bliznimi wszystkim co mata w tym koncowka kabla tv
  4
 • avatar
  stalkerpl
  to jest po prostu sukces policyi, , już przygotowano wnioski o odznaczenia i premie??
  4
 • avatar
  xchaotic
  Tak jak inni od razu czuje sie bezpieczniej i czuje ze pieniadze z moich podatkow nie poszly na marne. Hmm..
  3
 • avatar
  malyperelka
  Ten filmik to co to ma niby być?
  2
 • avatar
  wizard2233
  Gdyby kradł sygnał telewizyjny dla siebie to by nic nie dostał, a że kradł i udostępnił za darmo innym to już złodziej...
  2
 • avatar
  Lukassuss
  No, od razu się lepiej poczułem jak ten niezwykle groźny bandzior, powiedziałbym wręcz terrorysta pójdzie siedzieć. Ulice stały się bezpieczne, dzieci mogą spokojnie chodzić do szkoły...

  To chyba Złote Blaszki się należą naszym bohaterskim policmajstrom. I premie i uścisk dłoni Prezesa... Za taka brawurowa akcję z narażeniem życia...
  2
 • avatar
  NexCare
  A mógł zabić...
 • avatar
  wizdar
  Ile wychodzi na miesiąc, wliczając 2 lata odsiadki?