Technika wojskowa

Dwa razy wpadli na pole minowe. Rosjanie tracą transportery BTR-82A

przeczytasz w 1 min.

Konflikt na wschodzie przeradza się w masakrę wojsk Federacji Rosyjskiej. Niejednokrotnie widzieliśmy nieudolnie prowadzone działania, ale takiego przypadku jeszcze nie było – załogi transporterów dwukrotnie wjechały na zastawione miny.

Ukraińskie wojsko pokazuje jak zastawiać miny przeciwpancerne

Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym ukraiński batalion "Stugna" pokazał efekty działania min przeciwpancernych TM-62P3 (z zapalnikiem MVP-62M). Mówimy o starej, radzieckiej konstrukcji, która nadal jest wykorzystywana na polu walki przez obydwie strony konfliktu.

Ukraińskie wojska przygotowały pole minowe w pobliżu wsi Dementijiwka w obwodzie charkowskim, które miało zatrzymać przemieszczające się wojska okupanta.

Nie trzeba było długo czekać na efekty – kilka godzin później w zasadzkę wpadł rosyjski bojowy wóz piechoty BTR-82A (a właściwie jego specjalna wersja w postaci wozu rozpoznawczego skażeń NBC - RkhM-6). Pojazd najechał na ładunek, w wyniku czego został całkowicie zniszczony.

Rosyjskie wojska dwa razy nabierają się na ten sam numer

Okazuje się, że Rosjanie nie wyciągnęli żadnych wniosków z porażki, bo… kilka dni później w tym samym miejscu stracono kolejne pojazdy.

Zniszczony czołg i bojowy wóz piechoty

Zniszczony czołg i bojowy wóz piechoty

Zniszczony czołg i bojowy wóz piechoty

Serwis Ukraine Weapons Tracker informuje o zniszczeniu rosyjskiego czołgu, aczkolwiek załączone zdjęcia wskazują na bojowy wóz piechoty i czołg lub inny pojazd gąsienicowy.

To nie pierwszy raz, gdy rosyjskie wojska wpadają w zasadzkę z minami. Jakiś czas temu opublikowano materiał, który przedstawia rosyjski czołg T-72 dwukrotnie wjeżdżający na miny. Później pojawiło się też nagranie ze zniszczenia dwóch bojowych wozów piechoty BMP-2.

Źródło: Ukraine Leaks, Ukraine Weapons Tracker. OSINTtechnical

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  4
  Kto wkracza na obce terytorium musi się liczyć z odwetem...Oby więcej takich wiadomości
  • avatar
   CocoJambo
   4
   Rosja to stan umysłu. Tam poza małymi wyjątkami ludzie tkwią nadal w ZSRR.
   Dlatego ich taktyka jest jak za Stalina. Nie dajemy obcym wojskom rady to mścimy się na
   ludności cywilnej i równamy z ziemia całe miasta.
   • avatar
    piomiq
    1
    Coś ostatnio nie pojawiają się newsy o niszczeniu przez drony (często to były tureckie Baryractar) jakiegoś sprzętu rosyjskiego. Co się stało? Czyżby ruskie zestrzelili większość. W sieci była jakaś wiadomość od rosyjskich wojsk - ich twierdzenie, bo dowodów brak, że strącili około 90 sztuk tych dronów. Oczywiście to nie sprawdzone informacje, a jeśli jeszcze podali to sami Rosjanie to trzeba wziąć to twierdzenie pod wątpliwość.
    • avatar
     piomiq
     1
     "Konflikt na wschodzie przeradza się w masakrę wojsk Federacji Rosyjskiej. "
     Nie jest to oczywiście prawda, a pokaz niewiedzy.
     Uprzejmie proszę zapoznać się z sytuacją wojsk ukraińskich w Donbasie, przed wygłaszaniem takich buńczucznych twierdzeń.
     Wczoraj rzecznik prezydenta Ukrainy powiedział, że sytuacja tam jest krytyczna, a Rosjanie mają przytłaczającą przewagę 7:1. I dlatego nie ma co się dziwić postępom jakie poczynili zajmując kolejne tereny. Więcej szczegółów można znaleźć na kanale "Nowy Ład".
     Podsumowanie 91 dnia: https://www.youtube.com/watch?v=F-74XIAUaRE

     Obraz malowany w naszych mediach jest bardzo jednostronny, bo nie podaje się informacji, że Ukraińcy też ponoszą duże straty, tam też giną ludzie i tracony jest sprzęt, a Rosjanie też odnotowują postępy.
     • avatar
      mrocznysedes
      1
      Ruskie kacapy mają tego dużo, jak i ludzi, których można zabić bez wielkiego problemu więc się tym nie przejmują. Skoro 80 lat temu się tym nie przejmowali to skąd podejrzenie, że teraz coś miałoby się u nich zmienić?
      • avatar
       CocoJambo
       -1
       Jednak jak stwierdził ekspert pan Jarosław Wolski, Rosja zaczyna powoli przesuwać się do przodu na wschodzie ze względu na taktykę realizowania wojny która Kreml preferuje a polega ona na tym ze nie maja litości dla tysięcy własnych pionków.
       Jest to taktyka która Rosjanie znają i lubią a pionków w Rosji nie brakuje, bo są liczniejszym narodem.
       Ukraińcy wyeliminują jednego to na jego miejsce przyjdzie następny. Są jak stado mrówek, pszczół, czy os. Pionek żyje dopóki jest przydatny a jak padnie to nawet nikt go nie pochowa, zostawiaja go i na jego miejsce jest następny.
       • avatar
        KochamJezusa
        -1
        Bardzo proszę wszystkich o modlitwę o koniec wojny. Jeśli wszyscy się będziemy się modlić Pan Bóg wysłucha naszych próśb a Rosjanie i Ukraińcy się pojednają na zawsze.
        • avatar
         Niemen_Crystal
         -2
         Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
         niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
         • avatar
          Quenser
          0
          Rosja ma tysiące czołgów i innego sprzętu. Czy benchmark będzie pisał o zniszczeniu każdego z nich? Serio?
          • avatar
           piomiq
           0
           "Rosyjskie wojska dwa razy nabierają się na ten sam numer"
           Zbyt inteligentni to oni nie są, maja za to sporo sprzętu i życie ludzkie dla nich nie jest ważne.
           Odnośnie strat, to udokumentowano (filmiki), że na pewny lotnisku w południowej Ukrainie dwudziesty raz zebrany sprzęt został zniszczony przez Ukraińców. Powtarzam, DWUDZIESTY!. Mówił o tym kilka razy pan Strzyżewski na swoim kanale.