Verbatim odleci w kosmos

przeczytasz w 0 min.

Dyski Verbatim, wezmą udział w misji promu kosmicznego 1J na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na pokładzie promu znajdą się czyste nośniki CD i DVD Verbatim, które przeszły wstępne testy w Astrium GmbH, potwierdzające, że nadają się one do użytku także w kosmosie.

Firma staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Czyste nośniki CD i DVD marki Verbatim będą towarzyszyć załodze promu kosmicznego 1J w misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. „Fakt, że nasze produkty zostały wybrane do udziału w tej misji, to dla nas dowód uznania”, powiedział Torsten Leye, Dyrektor ds. Marketingu Produktów Optycznych Verbatim na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.


Testy przeprowadzone w Bremie przez Astrium GmbH, spółkę zależną koncernu lotniczo-rakietowego EADS, potwierdziły, że nośniki Verbatim kwalifikują się do zaplanowanej na koniec maja podróży kosmicznej. Na tej decyzji zaważyła szczególnie trwałość nośników, które mogą bezpiecznie przechowywać dane przez okres nawet do 100 lat. Jest to niezwykle ważne na pokładzie statku kosmicznego, gdzie stężenia związków chemicznych i gazów powstających w procesie starzenia nie mogą przekroczyć określonych wartości. „Test na uwalnianie gazów jest podstawowym wymogiem, aby mieć pewność, że we wdychanym przez astronautów powietrzu nie znajdą się szkodliwe substancje, które mogłyby stanowić dla nich zagrożenie”, wyjaśnia Florian Bittner odpowiedzialny za bezpieczeństwo i jakość produktów w Astrium GmbH. „Dyski Verbatim zrobiły na nas wrażenie także pod względem ogólnych wartości użytkowych – niezawodności i bezpieczeństwa danych” – dodaje Bittner.

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dyski będą służyły jako nośniki zapasowe na wypadek, gdyby w komputerach pokładowych COLUMBUS konieczne było przywracanie funkcji krytycznych dla działania systemu. „Na misjach tego typu korzysta się naturalnie z produktów spełniających najbardziej wyśrubowane standardy jakości. Pomimo udziału w podróży kosmicznej nie zamierzamy bujać w obłokach – przeciwnie – będziemy w dalszym ciągu ulepszać nasze nośniki danych”, zapewnia Leye. „Czas zacząć odliczanie do startu Verbatim w kosmos!”.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login