Gry

W "Grę Endera" nie zagramy

przeczytasz w 1 min.

Fani powieści Orson Scotta Carda muszą ze smutkiem przyjąć nowinę, że gry na podstawie przygód Andrew Wiggina w najbliższym czasie nie dostaną.

 Warto przeczytać:
 

Nadciaga DC Universe Online

Niedawno pisaliśmy o sukcesie studia Chair Entertainment. Ich gra pobiła rekord sprzedaży na mobilnych platformach. Teraz za sprawą właściciela spółki, Epic Games i ustalonych przez nią priorytetów, musieli porzucić od dawna planowany projekt. Jest nim "Gra Endera", popularna książka science-fiction rozpoczynająca wielokrotnie nagradzany na całym świecie cykl amerykańskiego pisarza.

W omawianej powieści, główny bohater trafia do międzygwiezdnej Szkoły Bojowej. Tam przechodzi trening wojenny, którego częścią są rozgrywki w specjalnie przygotowanej sali. To właśnie na tej części historii miała się oprzeć elektroniczna wersja przygód Endera. W zasadzie jeśli jakiś popularny produkt opowiada o grze, to obecni spece od marketingu powinni w mig wykorzystać okazję i sprzedać to samo, tylko w innej formie - a tu proszę, niespodzianka.

Podobny los spotkał zapowiadany film "Gra Endera" (zresztą nie po raz pierwszy). Orson Scott Card wycofał się ze współtworzenia scenariusza. Być może zarówno gra, jak i ekranizacja nie oddawałyby klimatu całej historii i spłyciłyby opowiadanie. Może w takim wypadku fani powinni cieszyć się, że nie zbezczeszczono książki? Należy chyba poczekać na studio, które wyciśnie z całej fabuły więcej, niż tylko jej najbardziej oczywisty rozrywkowy element - salę bojową.

Warto dodać, że Orson Scott Card ma sporo do czynienia z grami komputerowymi. Co jakiś czas zamieszcza swoje własne recenzje w internetowych serwisach. Jest też współautorem scenariusza do kilku bardziej lub mniej udanych produkcji. Najgłośniejszym, ale niedocenionym tytułem wykorzystującym historię stworzoną przez pisarza z Greensboro jest Advent Rising. Miejmy nadzieję, że kolejnym będzie jednak "Gra Endera", pod warunkiem że będzie godna swojego tytułu.

Źródło: Inf. prasowa

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  0
  Książka super ale gry na jej podstawie jakoś nie widzę.
  • avatar
   Garak
   0
   Są pogłoski, że może będzie film
   • avatar
    pit2001
    0
    A ja słyszałem że będzie i film i to w 4D FULLHD+ MGP, gra też będzie na FULLHD++ MGP (dla niewtajemniczonych wyjaśniam skrót - Mega Gicio Power) o 4D nie wspomnę. Do oglądania/grania tego trzeb będzie jedynie założyć galaktyczny kombinezon czasoprzestrzeni który załamie nam ww. czasoprzestrzeń bo to przecież 4D i będziemy mogli poruszać się w czasie.

    A tak serio to już nie za dużo komiksów/książek sfilmowano i gier na nich zrobiono ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Stworzenie takiej gry nie jest możliwe! Chyba, że będzie to gra o grze, to wtedy tak :)
     • avatar
      cyferluu
      0
      żaden szanujący się autor nie pozwoli aby jego dzieło zostało przedstawione w formie paro godzinnej roz(g)rywki... to przecież profanacja!!!