Oprogramowanie

Warner zatrudnia do polowania na piratów

z dnia
Jakub | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub
43 komentarze Dyskutuj z nami

Chcecie zarobić 17 500 funtów w rok? To - zgodnie z dzisiejszą tabelą kursów walut 75 000 złotych. Tyle właśnie daje koncern Warner Bros swoim łowcom piratów.

Brzmi groźnie, prawda? Firma postanowiła walczyć z piractwem komputerowym trochę mniej konwencjonalnymi metodami. Dlatego też zatrudnia na okres dwunastu miesięcy studentów kierunków ścisłych, a ci z kolei mają przekopywać się przez zakamarki internetu, przenikać do środowisk pirackich, zastawiać na nich pułapki, aż wreszcie najważniejsze dane przekazywać wytwórni. Ponadto oczywiście mile widziane zaawansowane umiejętności programistyczne, autorskie roboty przeszukujące sieć i kontrola P2P.

Filmy sensacyjne o wysportowanych hackerach stają się rzeczywistością? Coś jest na rzeczy - w końcu w tym konkretnym wypadku Warner szuka nie tylko ludzi uzdolnionych technologicznie, ale też bystrych, przebiegłych i odrobinę... odrobinkę wrednych. Wszak tego typu prowokacje wielu osobom kojarzą się dość jednoznacznie.

Najlepsi spośród łowców piratów mają szanse na stałe zatrudnienie. Zapisy trwają do końca marca, zaś program rusza od czerwca 2010 roku, więc spieszcie się - wysyłając zgłoszenia lub kasując ślady swojej aktywności w internecie. Łowcy piratów nadchodzą!

Źródło: TorrentFreak

 

Komentarze

43
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A kto tymże szukającym zapewni adwokatów za naruszanie prywatności? ^^
 • avatar
  _nick_
  Ciekawe podejście, w końcu będzie masa pozwów przeciw użytkownikom, a nie serwisom internetowym.

  Z drugiej strony ciekawe w jakiej formie chcą to wszystko zrobić. Jeśli będzie to polegało po prostu na przeszukiwaniu internetu, aby znaleźć osoby, które ściągają/udostępniają pirackie pliki to ok. Ale jeśli będą się włamywać do kompów to jest to już nadużycie.
 • avatar
  koliny
  Oh jej przerażające.
  -"Maciek"(gość obok mnie)
  -"Przestaniesz z tego powodu ściągać z warezów?"
  -"Nie."

  I to by było na tyle. ;/ więc jaki sens ,chcę to zobaczyć.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale kombinują, ale kombinują :D
  Niedługo zatrudnią ludzi, którzy będą chodzić po domach i robić rewizję, LOL.
 • avatar
  Piotrek_P
  Już się boję...
 • avatar
  nugatt
  'Filmy sensacyjne o wysportowanych hackerach stają się rzeczywistością?'

  Wysportowanych?
 • avatar
  humandxp
  to jakis zart, programista w angli ma rocznie 35.000 funtow i wiecej.
  za polowe szmalu wymagania jak z kosmosu a pewnie jeszcze jest sie niewolnikiem.
 • avatar
  Dalessi
  Jak łatwo pokonać takich gości ??.. mieć zmienne ip. Po takim ściągnięciu natychmiast resetuje się modem czy coś i koniec rozmowy.
 • avatar
  Damian Szymański
  Wow polowanie na czarownice rozpoczęte ;] Hihi ciekawe co na to sądy? Przecież takie coś łamie prywatność.
 • avatar
  Ponury
  studenckie piraty na wynajem... kruca fix toż to Korsiarze [patrz wiki] - niech Neptun/Posejdon zmiłuje się nad Nimi.
 • avatar
  Szogun.
 • avatar
  1wilq
  17,5 tyś funów? to malutko jak dla programisty..:/ 12- 15 tyś funtów to można z szarej roboty mieć.. :/ Ciekawe ilu głupich się zgłosi..
 • avatar
  virnik
  Kradzież (art. 278 kk) to zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia.

  Przedmiotem kradzieży może być również, obok rzeczy ruchomej, karta bankomatowa, program komputerowy, a także energia poprzez nielegalne podłączenie do sieci ciepłowniczej lub elektrycznej. W przypadku programu komputerowego kradzież polega na bezprawnym uzyskaniu go w jakikolwiek sposób, niekoniecznie połączony z zaborem nośnika.

  Ktos jeszcze ma cos madrego dopowiedzenia?
 • avatar
  jonny2003
  Nigdy bym się tak nie zeszmacił, żeby robić coś takiego.
 • avatar
  Michalexis
  Łowcy narażą swoje życie :)
  Ja nie mam zamiaru z forum usuwać tematow w ktorych podalem HC do ściągnięcia filmu
  P2M jest bezpieczne (tyle o ile) bo wrzut idzie na skrzynki mailowe a żeby do takich uzyskać dostęp musi być zgoda prokuratora skrzynki na serwerach w różnych państwach i już mamy zabawy dużo poza tym większość for jesli nei ma zablokowanej rejestracji to aby uzyskac dostęp do HC należy wykonać wrzut (1,5 GB na moim) więc trzeba by złamać prawo
  Dużo by wymieniać gorzej z tradycyjnymi warezami
  Tysiące jeśli nie miliony stron biliardy tematów prawie 200 państw i grupka 3 osób to przeszuka ? Akcja będzie pewnie głównie z USA a i sam Warner w końcu będzie mieć dość zakładania spraw
  W polsce kara za spiracenie filmu to (podobno!) 2 lub 3 krotna wartosc filmu za dużo by tu gadać pomysł nie wypali tyle :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Podwójny agent na pewno znajdzie się ktoś kto się do tego zapisze po to żeby poinformować piratów o ich metodach i jak to obejść. damy rade
  mam tesz inny pomysł jak mieszkasz w mieście to podepnij się przez WiFi do kogoś i ssij. Przeciesz moda na WiFi to nasz największy sprzymierzeniec. I używajcie Peer Guardiana to was nie przeszpiegują