• benchmark.pl
  • Gry
  • Na nietypowy Dziki Zachód z Weird West później niż planowaliśmy
Gry

Na nietypowy Dziki Zachód z Weird West później niż planowaliśmy

przeczytasz w 1 min.

Weird West z kilku powodów zapowiada się całkiem obiecująco. Czy oczekiwania zostaną spełnione? O tym przekonamy się nieco później niż zapowiadano.

Premiera Weird West opóźniona

Ostatnio utrzymywano, że Weird West trafi w ręce zainteresowanych graczy już za moment, bo na początku stycznia. Niestety, na ostatniej prostej twórcy zdecydowali się zmienić plany. Jak poinformowali, premiera Weird West została przesunięta na 31 marca.

Powodów do niepokoju podobno nie ma. Decyzja została podyktowana opiniami graczy mających dostęp do beta testów. Dzięki niektórym uwagom i wskazówkom kilka elementów ma zostać poprawionych i tym samym finalnie na rynek trafi bardziej dopracowana produkcja.

Nowe studio, ale znajome twarze

Pracami nad Weird West zajmuje się WolfEye Studios, którego póki co nie można za bardzo znać. Założono je w 2019 roku i to właśnie zapowiedziane w tym samym roku Weird West będzie debiutanckim tytułem tej ekipy. O brak doświadczenia martwić się jednak nie trzeba, bo znanych twarzy nie brakuje.

Jest nią przede wszystkim Raphael Colantonio, założyciel WolfEye Studios i dyrektor kreatywny Weird West. Przez lata związany był z Arkane Studios i miał udział w takich produkcjach jak Dishonored oraz Prey, który tak swoją drogą aktualnie oferowany jest za darmo na Epic Games Store.

Weird West będzie inną grą, to klasyczne RPG. I chociaż zostaniemy zabrani na Dziki Zachód, będzie odbiegał on od tego, z czym w pierwszej chwili się kojarzy. Owszem, pojawią się stróże prawa i rewolwerowcy, ale jednocześnie także fantastyczne stwory. Sami twórcy często przedstawiają Weird West jako „mroczne fantasy w nowej wersji dzikiego zachodu”. Świat gry będzie otwarty, bohaterowie zróżnicowani, a podejmowane decyzje na tyle istotne, że wpłyną na rozwój wydarzeń.

Weird West

Weird West

Źródło: DevolverDigital

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!