Internet

WhatsApp ma zacząć zarabiać - będą reklamy i nowe narzędzia dla biznesu

przeczytasz w 1 min.

WhatsApp jest aktualnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie i Facebook zamierza to wreszcie wykorzystać. Pomóc mają przedsiębiorstwa, które będą mogły reklamować się i oferować swoje usługi w ramach aplikacji.

Cztery lata temu Facebook wydał miliardy dolarów, by WhatsApp stał się częścią jego katalogu społecznościowych aplikacji. Choć z tego komunikatora korzysta już przeszło 1,5 miliarda osób, wciąż nie przynosi on zysków, ale wkrótce ma się to zmienić i po przeczytaniu tytułu tego newsa wiecie już, jakie narzędzie zostanie do tego użyte.

Z WhatsAppa można korzystać bez żadnych opłat, ale w Internecie jest tak, że jeśli coś jest za darmo, to w zamian trzeba liczyć się z obecnością reklam. Do tej pory komunikator był od nich wolny, ale to ma się zmienić. Jak podaje Wall Street Journal, w sekcji statusu będą mogły pojawiać się materiały promocyjne. To jednak jeszcze nie wszystko.

Rozwijany będzie także projekt WhatsApp Business dla przedsiębiorstw. Te otrzymają możliwość uruchamiania oficjalnych platform obsługi klientów w ramach komunikatora. Dla użytkowników rozmowy mają być darmowe, ale już firmy zapłacą za odpowiedzi – od 0,5 do 9 centów za wiadomość (chyba że odpowiedzą w ciągu doby). Odpłatne będą również dla przedsiębiorców wiadomości wysyłane z własnej woli.

Zainteresowanie może być duże – niedawno na przykład na WhatsAppie pojawiło się Allegro i wyjaśniło, że robi to „dla wygody wszystkich, którzy sprzedają lub kupują”. Cóż, dla firm komunikator, z którego korzysta 1,5 miliarda osób, na pewno jest aplikacją, na której warto zaznaczyć swoją obecność.

Źródło: Wall Street Journal, BBC, The Verge, Facebook. Foto: WhatsApp

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  davidoff
  1
  czyżby czas by zmienić komunikator ? VIBER ? SIGNAL ? czas pokaże jak to będzie wyglądało...
  • avatar
   majster-b
   1
   Jeśli w internecie coś jest za darmo to znaczy że to Ty jesteś produktem. Reklamy są już wszędzie. WU był za darmo aby napompować portfel użytkowników. Teraz będą analizować wiadomości, profilować użytkowników i sprzedawać spersonalizowaną reklamę. Proste.
   • avatar
    rlistek
    -1
    Discord.
    • avatar
     Leonarrdo
     -2
     Jakim cudem nie przynosi zysków, jak gdzieś te dane lecą? :v
     Inna sprawa, jak będą reklamy, jeżeli faktycznie jest taki szyfrowany, to jakim cudem marketi*tfu*gowcy będą wiedzieli, do kogo ma iść reklama?
     • avatar
      Jayou
      0
      Ja kiedyś kupiłem dożywotnią subskrybcję Whatsapp zanim stała się darmowa. Teraz jeszcze będę musiał oglądać tam reklamy.
      • avatar
       kiko80
       0
       Wolę używać telegrama niż whatsupa