Bezpieczeństwo

WhatsApp nie taki bezpieczny

przeczytasz w 1 min.

Poważna luka umożliwiająca kradzież m.in. treści rozmów.

Bas Bosschert odkrył poważną lukę w aplikacji WhatsApp, która umożliwia praktycznie każdej aplikacji odczyt zapisów rozmów prowadzonych przez komunikator WhatsApp Messenger na Androidzie.

Spowodowane jest to sposobem przechowywania danych WhatsAppa – aplikacja zapisuje je na karcie pamięci. Jeśli użytkownik świadomie lub nieświadomie zainstaluje na urządzeniu złośliwe oprogramowanie – archiwa jego rozmów i wszystkie dane z WhatsAppa będą mogły zostać przesłane na dowolny zewnętrzny serwer, oczywiście bez wiedzy użytkownika.

System archiwizacji danych aplikacji WhatsApp jest znany od dawna, jednak po przejęciu komunikatora przez Facebooka, oczekiwania względem bezpieczeństwa znacznie wzrosły – podobnie jak liczba użytkowników WhatsAppa. Do czasu, aż nowy właściciel aplikacji nie załata luki użytkownikom pozostaje jedynie ostrożność podczas instalowania aplikacji i nadawania im jakichkolwiek uprawień.


Źródło: bas.bosschert.nl, SlashGear

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krynka
  7
  I na pewno nikt się tego nie spodziewał...
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Sonda dała wyraźnie do zrozumienia, że to coś nie jest u nas popularne ;)
   • avatar
    eryk1310
    6
    po kij mi to :)
    • avatar
     Erdael
     3
     What's App nie jest popularny w Polsce między innymi z powodu biednych ofert abonamentowych czy też ofert prepaid. Jeśli już operatorzy oferują internet bez limitu to wołają nie mało a i przeważnie smsy są juz wtedy również nielimitowane. Dlatego aplikacja jest w Polsce bez sensu. Za granicą jednak ma wzięcie. Zresztą to nie pierwsza rzecz która nie ma wzięcia w Polsce a na świecie jest popularna.
     • avatar
      Varso
      2
      Też mi wielka luka security :D Trzymanie danych aplikacji na karcie SD dotyczy większości aplikacji.
      Oczyscie mogli sie postarać i chociaż je jakoś szyfrować
      • avatar
       Dragonik
       2
       A mnie minusowano za to że nie wiem co to i że tego nie używam
       • avatar
        gajes
        0
        aplikacja jest całkiem fajna. Nie ma pinu , hasła do komunikatora. Wszystko działa w oparciu o twoj nr telefonu. Kontakty z książki tel. stają się kontaktami whatsapp o ile ktoś z twojej książki zainstalował tą aplikację. Aplikacja ułatwia komunikację pomiędzy znajomymi. Naprawdę łatwo wysyła się zdjecia itp. A jeżeli masz już znajomych za granicą to rewelka. Sms z polski za granice 60 gr a tu nic. Apka oszczędnie gospodaruje ściąganiem danych i wysyłaniem. Jedyny problem że przejął ją fejszbuk . Pewnie to jakoś owali. Nie mam fejsa bo to kicha dla mnie. Aplikacja jest płatna po roku ale groszowe sprawy do tego ile zaoszczedzisz na smsach. Zazwyczaj nie instaluję takich gówien ale tu się miło zaskoczyłem.