Gry

Zgadnijcie, o jakich grach pisano w poprzednim roku najczęściej

przeczytasz w 1 min.

Okazuje się, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie miał konkurencji także w tej kategorii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zdecydowana większość podsumowań dotyczących najlepszych gier poprzedniego roku już za nami. Opublikowane zostało jednak bardzo ciekawe zestawienie, z którego dowiadujemy się, o jakich produkcjach w poprzednim roku najczęściej pisano.

W temat ten zagłębiło się ICO Partners. Przygotowany raport uznać można za dość miarodajny, oddający z pewnością ogólne trendy. Sprawdzano bowiem około 3500 portali internetowych w 28 różnych językach. Nie brano jednak pod uwagę tych stron, które dotyczyły tylko jednej konkretnej gry.

Nie wypada chyba mówić o zaskoczeniu, niemniej cieszyć może nas, że na pierwszej pozycji znalazł się rodzimy Wiedźmin 3: Dziki Gon, któremu udało się wyprzedzić tak głośne produkcje jak Fallout 4, a nawet Grand Theft Auto V. Dalsze miejsca od wymienionej trójki dzieli już spory dystans.

Najczęściej opisywane gry 2015 roku

Niejako zgodnie z oczekiwaniami wygląda natomiast zestawienie dotyczące platform, na których gry się ukazywały. Zdominowała je bowiem marka PlayStation. Dobrze uwidacznia się tutaj także to, jak mocną pozycję mają już gry mobilne.

Najczęściej opisywane platformy 2015 roku

Źródło: gamasutra, gamespot

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gukeskl
  4
  Nie powiedziałbym że reszta jest taaaak bardzo daleko w tyle, bo wykres zaczyna się od 20k a nie od 0, gdyby był od zera wszystko by robiło kompletnie inne wrażenie... Ale co jak co gratulacje dla W3 i czekamy na dodatek :3
  • avatar
   TheEquinoxe
   4
   Najbardziej dziwi mnie Minecraft na czwartym miejscu, myślałem, że gra straciła już na popularności
   • avatar
    oxygen3
    4
    W komentarzach (głównie Kratosa) za to prym wiodą The Order 1886 i Driveclub :D
    • avatar
     Akatzuky
     0
     League of Legends ;)))
     • avatar
      Mandalorian
      -3
      Fallout 4 ma 1.87% mniej artykułów niż Wiedźmin i to wg was oznacza że nie miał konkurencji?? Czyżby Fallout musiałby mieć 10 artykułów (ok. 0,0002%) mniej żebyście uznali że był konkurencją?