Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon z rewelacyjną sprzedażą - 4 mln egzemplarzy w rękach graczy

przeczytasz w 1 min.

Trzyletnie nakłady na produkcję gry zwróciły się już w dniu premiery.

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra

Ilu z was zdecydowało się już na zakup gry Wiedźmin 3: Dziki Gon? Musicie wiedzieć, że wielu graczy z całego świata postąpiło podobnie, ponieważ wyniki sprzedaży hitu CD Projekt RED są rewelacyjne.

Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT, pochwalił się właśnie naprawdę ciekawymi informacjami. Okazuje się, że przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili już ponad 4 miliony egzemplarzy wspomnianego tytułu. Co więcej, trzyletnie nakłady na produkcję gry zwróciły się już w dniu premiery.

„Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję. Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia.”

Tak dobry wynik nie powinien jednak dziwić, ponieważ Wiedźmin 3: Dziki Gon został przyjęty świetnie nie tylko przez media, ale także przez samych graczy. Co więcej, producent cały czas grę poprawia i rozwija - publikując kolejne patche i dodatki (tych darmowych będzie aż 16 i do tej pory udostępniono już 6).


Przypominamy, że przygotowaliśmy dla was benchmarkowe centrum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z tym tytułem.

Źródło: cdprojekt, vg247

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Faflucy
  20
  Nie ma się czemu dziwić, wiedźmin jest bardzo dobra grą, ba najlepsza grą w tym roku.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Dziwi to kogoś? Najlepszy ACTION RPG w historii!
   • avatar
    Pawlus
    6
    Fantastycznie. Teraz zabierać się za sandboxa w świecie Sapkowskiego. :)
    • avatar
     Malachiasz
     2
     Dla porównania, w ciągu pierwszych 2 tygodni, GTA V sprzedało się w nakładzie 2,6 miliona egzemplarzy (wiedźmin w 4 milionach). Wiedźmin jest przy okazji całkowicie pozbawiony zabezpieczeń antypirackich. Czy to jest ostateczny dowód na to, że nie ma sensu ich robić, a pieniądze zaoszczędzone wykorzystać na poprawę gry lub obniżenie jej ceny? Dla każdego zdrowo myślącego człowieka tak. Dla prezesów EA/Ubisoft/Activision... niekoniecznie :)
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Słaba gra po nie ma murzynów...
      • avatar
       kuba223
       -3
       GTA 5 to akurat Rekordy Guinnesa pobijało ,wiec gdzie tam Wiedzminowi 3 do GTA .Aczkolwiek sprzedazy liczba dobra.
       • avatar
        Konto usunięte
        -27
        w tym pewnie 3,5 mln na konsole
        • avatar
         kosq83
         0
         Kurde mam PS4 i nie chcę jakoś kupić na niego Wiedźmin. Komputer to i 950, 6GB ramu i GTX460SLI. Zastanawiam się czy miało by to sens kupić wiedźmin a na kompa..
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Gratulacje!
          • avatar
           piotr8642
           0
           Skoro Wiesiek 3 już zarobił tyle kasy i nie musza się o nią martwić, to teraz niech Redzi biorą się za odpowiedniego patcha po którym gra chociaż na PC, będzie wyglądała tak jak przed downgradem.