Gry

Wiedźmin 4? Nie. Nowy Wiedźmin? Na pewno tak

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

CD Projekt RED zapowiada, że nie porzuci uniwersum Sapkowskiego i przygotuje nową grę z serii Wiedźmin, ale nie będzie to kontynuacja Dzikiego Gonu.

Trzecia część Wiedźmina rozbudziła apetyt na więcej, ale REDzi nie zmieniają zdania: czwartej odsłony przygód Geralta nie będzie. Jednocześnie ekipa zdaje sobie sprawę z tego, że szkoda byłoby nie wykorzystać tak genialnego uniwersum, dlatego też… planuje je wykorzystać.

Wiedźmin 4? Nie ma takiej możliwości...

Stojący na czele CD Projektu Adam Kiciński stawia sprawę jasno: „nie będzie Wiedźmina 4”. Powód jest prosty – Wiedźmin 3: Dziki Gon zwieńczył to, co miało być (było i jest) trylogią. Historia dobiegła końca, ale zdecydowanie nie była to ostatnia okazja, by przenieść się do świata zainspirowanego twórczością Andrzeja Sapkowskiego.

...ale nowy Wiedźmin będzie

„Mamy prawa, my te prawa kupiliśmy i trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia i nie wiadomo ile dziesiątek milionów dolarów na promocję Wiedźmina i nagle, po prostu zapominamy. Fani by nam tego nie wybaczyli, inwestorzy by nam tego nie wybaczyli, ale oczywiście musimy wymyślić coś fajnego” – powiedział Kiciński.

Co konkretnie zaoferuje nowy Wiedźmin? Trudno cokolwiek na ten temat powiedzieć. Niewykluczone, że nie wiedzą tego jeszcze nawet sami REDzi. Są zresztą teraz zajęci rozwijaniem Gwinta (który też przecież nawiązuje do wiedźmińskiego uniwersum) oraz kolejną superprodukcją, jaką jest Cyberpunk 2077. Jakąkolwiek jednak ten nowy Wiedźmin przyjmie formę, bez wątpienia trochę na niego poczekamy. Znając możliwości ekipy CD Projekt RED można być jednak prawie pewnym, że będzie warto.

Wideo: Adam Kiciński z CD Projekt o marce Wiedźmin i grze Cyberpunk 2077

Źródło: Strefa Inwestorów

Komentarze

27
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Niech zrobią teraz grę o samej Ciri.
 • avatar
  Prequel.

  Czyli z czasów opowiadań - kiedy nawet Ciri nie było na świecie lub wtedy gdy była mała.

  Prequel byłby fajny bo to czasy gdy była jeszcze Citra.
  Driad było też więcej w lesie Brokilon.


  W sumie nawet jakby zrobili wydarzenia z czasów Sagi - to sama saga o wiedźminie też jest bardzo ciekawym materiałem na grę fabularną.
 • avatar
  A może symulator Płotki? ;) "Płotka symulator 2077" XD
 • avatar
  A moze historia Visenny i ...Korina (chyba tak mu bylo), bobolaki, przelecz w gorach Amell i Kosciej, oraz to co bylo potem...

  tamten okres.
  Znalazlby sie tez mlody Vesemir, prababka Ciri i kilka innych postaci, kto wie moze nawet mala, smarkata Yeneffer ;)

  Wszystko oczami mlodego wiedzmina dowolnej szkoly o dowolnym imieniu (cos ala Skyrim) z duza doza swobody ?

  To by byly czasu gdzie potwor na potworze, potworem poganial.
  Gdzie jak to mistrz Jaskier ladnie ujal Do wychodka idzie sie z rohatyna...

  Byloby sporo zajecia dla wiedzmina

 • avatar
  Czekam . czekam i jeszcze raz czekam . Oby nie wiele lat :)
 • avatar
  Takie całkiem nowe przygody wiedźmina to ciekawa koncepcja, jak ja to widzę.
  Nie gramy żadną inna znaną postacią z gry, jesteśmy młodym nieznanym wiedźminem, przechodzimy szkolenie pod okiem zasłużonych ( tu już jest spore pole do wyboru kandydatów ) i tak zaczynamy nowe życie i rozwój własnej spersonalizowanej postaci
 • avatar
  Clickbait to 90% fake news Panowie... "Niewykluczone, że nie wiedzą tego jeszcze nawet sami REDzi."
 • avatar
  MMORPG w świecie Wiedźmina - to jest to na co czekam.
 • avatar
  Taki news to żaden news :/
 • avatar
  Może ten nowy Wiedźmin będzie wreszcie wyglądał jak Wiedźmin 3 przed downgradem grafiki. Wydajność kart graficznych mocno skoczyła od czasu premiery W3, a i wydajność procesorów również wzrosła (teraz i3 to jak kiedyś i5). A to właśnie zbyt mała wydajność pecetów była rzekomo przyczyną downgradu w W3.
  -2
 • avatar
  To super przykład tego, jakimi cechami odznacza się dziennikarstwo rynku gier. News zrobiony totalnie z niczego. Smutno, że nie możecie ciekawszych artykułów pisać np o samym powstawaniu gier, o problemach z jakimi musi mierzyć się rynek, o nadużyciach ze strony firm itd.
  Lepiej napisać, że gra powstanie pod innym numerkiem, aczkolwiek nie wiadomo bo nikt nic nie wie, więc wstrzymajmy się z komentarzami.
 • avatar
  ... ale! :) Potencjał jest olbrzymi. Ja bym chętnie zobaczył produkcję gdzie uniwersum zmienia się bardziej w czasie, lub po decyzjach w grze.
 • avatar
  Assassiny też miały być trzy a Piła pojedynczym filmem. Kultura rozróżnia dwa przypadki. Albo coś się kończy kiedy jest wielkie, albo zdycha w męczarniach wyciśnięte jak cytryna do ostatniego grosza. Na nieszczęście Wiedźmin zdaje się zakręcać i wchodzić na tą drugą ścieżkę.
 • avatar
  historia młodego Vesemira byłaby fpytę!
 • avatar
  Biały Sad i velen ze sobą sąsiadują?? HAHAHAHAHA dobre, naprawdę dobre... Biały sad znajduje się dzień drogi od zamku w Wyzimie, Wyzima za to znajduje się 5 dni drogi od Velen. Czyli Biały Sad znajduje się od 4 do 6 dni od Velen.