• benchmark.pl
 • newsy
 • Serwis streamingowy WiMP w polskiej odsłonie już działa i oferuje 18 mln utworów do wyboru

Serwis streamingowy WiMP w polskiej odsłonie już działa i oferuje 18 mln utworów do wyboru

przeczytasz w 1 min.

Cieszy się dużą popularnością

WiMP serwis streamingowy premiera w Polsce ceny

W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy o polskich beta testach serwis streamingowego WiMP. Teraz powiadomić musimy, że uruchomiona została już w naszym kraju komercyjna wersja tej usługi.

Jest to wynikiem dużego zainteresowania wersją beta i pochlebnymi opiniami na temat jej działania. Jak podaje producent, limit darmowych kont został przekroczony po niecałym miesiącu. Do użytkowników przesłana została też ankieta, na którą odpowiedziało 2 000 osób i aż 95% z nich zadeklarowało chęć korzystania z serwisu w przyszłości.

Nie pozostało zatem nic innego, jak tylko udostępnić pełną funkcjonalność serwisu. Za dostęp do podstawowej wersji (w formie aplikacji desktopowej ) użytkownicy zapłacą 9,99 zł miesięcznie, a w przypadku wersji premium (działa dodatkowo na urządzeniach mobilnych) opłata miesięczna wyniesie 19,99 zł. Serwis da także możliwość stałego, darmowego dostępu do zgromadzonych zasobów muzycznych (dla aplikacji desktopowej) z limitowanym czasem odsłuchu utworów. Dobrą informacją jest to, że wszystkie wersje będą wolne od reklam zewnętrznych.

„Jesteśmy optymistycznie nastawieni do komercyjnej premiery WiMP i do rozwoju naszej usługi w Polsce. Bardzo nas cieszą wyniki testu konsumenckiego wersji beta WiMP, które należały do jednych z najwyższych w Europie. Udało nam się także pozyskać silnych partnerów biznesowych, takich jak platforma n oraz operator sieci komórkowej Play. Mamy więc silne podstawy, by sądzić, że, podobnie jak w innych krajach europejskich, odniesiemy na polskim rynku sukces.” - Adrian Ciepichał, General Manager, WiMP Polska.

Serwis został dostosowany do potrzeb polskich użytkowników i dlatego też oferowany jest w naszym języku. Obecnie oferuje on ponad 20 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Z powodzeniem działa on na innych rynkach europejskich i producent ma nadzieję, że tak samo będzie w Polsce.

Źródło: toonaripost, inf. prasowa

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  1
  Mnie ciekawi w jakiej jakości oferowane są nagrania. Znak ktoś odpowiedź na to pytanie?
  • avatar
   oolloo
   0
   U mnie się WiMP zaktualizował dzisiaj, ale nie wyskoczyło żadne wezwanie do zapłaty abonamentu, czy coś takiego i można słuchać jak w wersji beta.
   • avatar
    berger6630
    0
    jest fajne -w telewizji ,,N'' dostępne -na kompie robisz play listę odpalasz tuner i masz w n-ce -żona pod netem w domu sciąga swoją listę na tableta i w pracy odsłuchuje offline
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Z tekstu nic sie nie dowiadzialem o tym czyms ale zakladam ze to jak spotify?
     • avatar
      Ehhhm
      0
      Jakie to ma zalety w porównaniu do Grooveshark ?
      • avatar
       belker
       0
       ja jeszcze jako użytkownik beta mam dostęp do wszystkiego ale niebawem to się skończy :( a wimp to świetna sprawa, liczę że w miesiąc od startu polskiej pełnej wersji biblioteka powiększy się o znaczną ilość polskich artystów
       • avatar
        UnitedTerror
        0
        Może jest i dobry ale ja nie znajduje zdecydowanej większości tego co bym chciał także dla mnie ich " biblioteka " muzyczna jest niezadowalająca chociaż w tym przypadku to i może dobrze .