• benchmark.pl
 • Windows 10
 • W Windows 10 wreszcie pojawi się ciemny motyw Eksploratora plików (i to już niedługo)
Systemy operacyjne

W Windows 10 wreszcie pojawi się ciemny motyw Eksploratora plików (i to już niedługo)

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeżeli zdarza ci się korzystać z komputera po zmroku i Eksplorator plików Windows 10 dosłownie wypala Ci oczy, to z pewnością ucieszysz się na wiadomość, że nadciąga ciemny motyw.

Obecny już na 700 milionach urządzeń system Windows 10 już wkrótce doczeka się funkcji, o którą użytkownicy prosili od dawna. Pojawi się możliwość aktywowania trybu ciemnego Eksploratora plików.

Windows 10: ciemny motyw Eksploratora plików nadciąga

Zgodnie z rozpiską jesienią 2018 roku udostępniona zostanie kolejna duża aktualizacja Windows 10. Niedawno dowiedzieliśmy się, że zabraknie w niej kart (Sets), ale mimo to Eksplorator plików zostanie odświeżony. Konkretnie pojawi się ciemny motyw (czy też ciemny tryb – wedle osobistych preferencji).

Publiczne testy ciemnego Eksploratora wystartowały w maju, ale jego przyszłość nie była znana. Teraz Microsoft poinformował, że zakończył już podstawowe prace nad tą funkcją i jest gotowy, by udostępnić ją szerszemu gronu użytkowników.

Ciemny motyw oznacza oczywiście tyle, że tło okna Eksploratora plików zamiast być białe, jest prawie czarne. Możliwość skorzystania z takiej opcji będzie chwalona naturalnie przede wszystkim przez te osoby, które przed ekranem siedzą także (a może tylko) po zmroku. Oczy powinny się dzięki temu mniej męczyć.

Windows 10 dark

Ciemny Eksplorator i co poza tym?

Oprócz „trybu nocnego” nadchodząca duża aktualizacja (Redstone 5) przyniesienie także ulepszenia dla miłośników elektronicznej rozrywki. Korzystając z „Paska Gier”, będzie można między innymi lepiej monitorować wydajność swojego komputera.

Microsoft zapowiadał również możliwość bezproblemowego nawiązywania efektywnej współpracy pomiędzy komputerem i smartfonem oraz ulepszenia związane z Windows Mixed Reality. Dodatkowo niektóre elementy systemu powinny zostać upiększone (zgodnie z koncepcją Fluent Design). 

Ogólnie zatem zmian i nowości będzie mniej niż poprzednio, ale mają one mieć większy wpływ na wygodę użytkowników. Przypomnijmy więc tylko na koniec, że aktualizacja systemu Windows 10 do wersji 1809 powinna rozpocząć się w październiku. 

Źródło: Microsoft blog, TechRadar, Neowin. Foto: Pexels/Pixabay (CC0)

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  Niemożliwe- ktoś w microsofcie zauważył popularność różnych programów do skórek windowsa. I to ledwie po 15 latach!!!
  9
 • avatar
  BariGT
  Srodowisko WIN7 raczej nie podniesie sie po takim ciosie...
  8
 • avatar
  Aktyzm
  Przecież cały Windows 10 jest ciemny...
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  nie bardzo rozumiem. przecież można sobie samemu ustawić kolory takie jakie się chce więc o co ten szum? :O czy to tylko takie pieprzenie, żeby zwrócić na siebie uwagę?
  1
 • avatar
  lenivy
  once you try black ;)
  1
 • avatar
  blebleble
  Już wolę czarne niż tą szkaradę niebieską.
 • avatar
  apuk666
  WTF?! Win 7...

  http://ifotos.pl/zobacz/jpg_qewpxsr.jpg
 • avatar
  xxx.514
  Microsoft jak wytrawny iluzjonista jedną ręką odwraca uwagę, a drugą majstruje - dają ciemny motyw, ale co popsują tym razem?
 • avatar
  studionti
  Czekam z niecierpliwością.