Systemy operacyjne

Oto co Fall Creators Update zmieni w kwestii prywatności w Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Za miesiąc system Windows 10 doczeka się aktualizacji Fall Creators Update. Może ona mieć pozytywny wpływ na prywatność użytkowników.

Prace nad Fall Creators Update mają się już ku końcowi. Wraz z jej premierą system Windows 10 doczeka się wielu interesujących nowości, które rozszerzą jego funkcjonalność, ale też – o czym teraz postanowili przypomnieć autorzy – poprawią bezpieczeństwo.

Microsoft zwraca uwagę na to, że druga w tym roku duża aktualizacja nowych „Okienek” niesie ze sobą kolejne ważne usprawnienia z zakresu prywatności użytkowników. „Kolejne”, ponieważ sporo w tym temacie zrobiło udostępniona pół roku temu Creators Update.

Fall Creators Update to najnowsza aktualizacja „Dziesiątki”. Wprowadzi przede wszystkim odświeżony styl graficzny (Fluent Design), aplikacę Story Remix, która pozwoli tworzyć własne materiały wideo ze zdjęć i klipów, nowości dla graczy i kolejne funkcje, majace zwiększyć efektywność korzystania z systemu. Więcej na temat nowości w podsumowaniu: Windows 10 - oto co przyniesie Fall Creators Update.

Pierwszą zmianą wprowadzoną wraz z Fall Creators Update będzie uproszczenie dostępu do szczegółów poszczególnych ustawień prywatności. Innymi słowy, zamiast linku do ogromnej encyklopedii, pojawią się krótkie wyjaśnienia najważniejszych funkcji i opcji.

Druga, być może nawet ważniejsza nowość, to implementacja systemu powiadomień o przekazywaniu uprawnień aplikacjom. Zamiast dotychczasowych próśb o zgodę na udostępnienie lokalizacji, pojawią się obszerniejsze komunikaty (podobne do tych z Androida), które będą wyjaśniać, do czego dostęp uzyskać chce dany program (co ważne, będzie to dotyczyć wyłącznie nowo zainstalowanego oprogramowania).

Windows 10 kamera komunikat

Ostatnia już nowinka zainteresuje z kolei profesjonalistów. Otóż w Windows 10 Enterprise pojawi się dodatkowa opcja, która pozwoli szybko i bezproblemowo ograniczyć praktycznie do minimum ilość przesyłanych danych do Windows Analytics.

Te (oraz inne) nowości zaczną stopniowo trafiać do użytkowników systemu Windows 10 z włączonymi aktualizacjami od 17 października bieżącego roku.

Źródło: TechSpot

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  usuniety_c89fe1248fbe
  5
  Sam siedzę na 10, ale nurtuje mnie jedno, dlaczego nie mogą zrobić opcji całkowitego wyłączenia wysyłania informacji o użytkowniku?
  Kryją się za nie wiadomo jakimi pretekstami, że to dla bezpieczeństwa, dla wygody, dla aktualizacji i dostosowania systemu do potrzeb.

  W takim razie proszę zrobić opcję całkowitego odcięcia i dodać ostrzeżenie, że mogą wystąpić błędy w przyszłości, bo nie będzie coś kompatybilne. O ile umyślnie nie zaczną tego psuć, to chyba każdy użytkownik poradzi sobie z ręczną aktualizacją programu, jeżeli ten będzie tego wymagał.

  Prawda jest taka, że jeżeli jakakolwiek organizacja zechce wejść w posiadanie informacji z danego PC, to zrobi to tak czy inaczej.
  • avatar
   AndreoKomp
   3
   "...do minimum ilość przesyłanych danych..."
   Ciekawe co pod tym "minimum" się kryje. Przydałaby się informacja jakie konkretne dane nadal będą wysyłane po zaznaczeniu tej opcji.
   Trzeba przyznać, że zmiany jeśli chodzi o prywatność idą w dobrą stronę. Może jeszcze kilka aktualizacji i nie będzie żadnego problemu z prywatnością na wszystkich wersjach.
   • avatar
    slo1q
    1
    Windows 10 i prywatność, haha! Dobre!
    (sam używam 10)