Systemy operacyjne

Windows 10 ma już ponad 25 milionów użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Udostępnienie darmowych aktualizacji okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Windows 10

Już chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Windows 10 zalicza naprawdę bardzo udany start. Kilka czynników sprawiło, że wszystko idzie po myśli Microsoftu i nowa platforma w szybkim tempie trafia do kolejnych użytkowników.

Z najnowszych doniesień wynika, iż Windows 10 kontroluje już pracę ponad 25 milionów urządzeń. Tempo instalacji nieco zatem spada, ale i tak jest imponujące.

Wcześniej informowaliśmy, iż w ciągu 24 godzin od swojej premiery Windows 10 znalazł się na pond 14 milionach urządzeń. Wtedy dawało to 162 instalacje na sekundę, a więc trochę więcej niż teraz, ale doskonale widać, że zainteresowanie nadal jest bardzo duże.

Wciąż zastanawiać można się, czy producent osiągnie zakładany miliard użytkowników w ciągi 2-3 lat. Udostępnienie darmowych aktualizacji okazuje się jednak strzałem w dziesiątkę, ponieważ bez nich z pewnością tempo instalacji byłoby niższe.

Źródło: microsoft-news

Komentarze

59
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Napiszę tak: wiemy jaki udział w rynku ma W7, a jaki W8+. Liczby 14 mln czy 25 aktywacji W10 nie mówią zbyt wiele, gdy brakuje punktu odniesienia. Żeby tego rodzaju newsy miały rzeczywiście sens, a tym bardziej że MS chwali się tymi liczbami, powinien uczciwie podejść do sprawy i podać jak te liczby wyglądały w przypadku W7. Wtedy mielibyśmy punkt odniesienia oraz pojęcie o skali zjawiska.
  • avatar
   Atak-Snajpera
   6
   A teraz konkrety co jest takiego lepszego w win10 że wam się wygodniej pracuje? Załóżmy że mam win 8 z Classic Shell i przesiadam się na niby "lepszy" win10. Co zyskuje w takim wypadku? DX12 pomijam bo to do pracy nie jest potrzebne.
   Jedyna sensowna nowość to chyba wirtualne pulpity. Reszta to czysta kosmetyka.

   Dlaczego ludzie tak gromko przechodzą na tego trojana/keylogera/snifera jest po za moją wyobraźnią.

   Dla leniwych
   https://www.youtube.com/watch?v=wuBp8TGvHgE
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Może tak benchmark pokazał by własne statystyki. Zapewne Win 10 jest niereprezentowany względem ogólnej statystyki, ale warto wiedzieć jak wygląda sytuacja u pasjonatów.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Kilka lat temu Canonical opublikował oficjalne dane, że z Ubuntu ma już ponad 25 mln userów w desktopie. Później mówiono coś o 45-65 mln ale nie oficjalnie. Ale i tak w udziale rynku podadzą Win 10 - około 5-10% a Linux - 2%.
     Hehe.
     • avatar
      sertiel
      0
      A ja pierw ściągnąłem na tableta win 10 home bo miałem możliwość aktualizacji za darmo sprawdziłem co i jak i mi się spodobał i ściągnąłem na swoim stacjonarnym a miałem win7 pro 64 bit ;] teraz mam win 10 pro 64 ;] polecam jestem zadowolony
      • avatar
       Spichris
       0
       25 milionów w 10 dni ? Czy aby to prawidłowe dane ? 10 dni to 240 godzin czyli 14400 minut czyli 864000 sekund. 150 instalacji na sekundę razy te 864000 sekund da nam wynik 129 milionów. Tak mnie się przynajmniej wydaje...
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Też zaktualizowałem Win7 do 10. Aktualizacja ręczna na moim sprzęcie (4 rdzenie @3GHz, 8GB RAM) trwała 45 min. Dwie małe rady.
        1.Najpierw CCleaner (lub podobny) - czyszczenie rejestru i śmieci.
        2.Usuńcie sterownik (ma pozostać VGA) i całe oprogramowanie od karty graficznej - na pewno nie jest kompatybilne z Win10 i DX12.
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         Ale ona jest zaje....ty, hoho nic lepszego nigdy nie stworzono. Wciskają ludziom propagandę a głupki wierzą.
         • avatar
          Pavilon
          -2
          raczej ludzie posiadajacy orginalna wersje windy nie maja problemu z przesiadaniem sie na 10. owszem majkrosoft dal plamy i nie podoba mi sie ich polityka nachalnosci taka jak domyslne ustawienia wysylania wszystkich danych przy instalacji ( win 8.1 mial to domyslnie wylaczone )

          Win 10 traktwac trzeba jak kolejny duzy update. kilka udogodnien i DirectX 12. zadna rewolucja takze placz o powracaniu do porzedniej wersji to nerdowskie peplanie.

          majkrosoft mial sporo czasu i gigantyczna ilosc losiow dzielacych sie swoim prywatnym zyciem przy testowaniu win 10 by nie dac za duzo plamy z 'nowym' systemem
          • avatar
           Foxy the Pirate
           -3
           150* instalacji na sekundę.
           • avatar
            Viperus
            -3
            hehe a ja przeszedłem na win 8.1 i mi dobrze to za jakieś 2 lata i 10
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             A sp1 nie widać...