Systemy operacyjne

Windows 10 pozwoli odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne

przeczytasz w 1 min.

Synchronizacja smartfona z komputerem to jeden z najważniejszych punktów na liście rzeczy do zrobienia, przygotowanej przez Microsoft. System Windows 10 stopniowo zyskuje kolejne funkcje, a najnowsza z nich jest poważnym krokiem naprzód. 

O co chodzi? Ano o to, że już wkrótce system Windows 10 pozwoli na wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych z poziomu komputera stacjonarnego lub laptopa. To nie plotka, lecz rozwiązanie faktycznie znajdujące się w najnowszej kompilacji rozwojowej „Dziesiątki” – Insider Preview build 18999.

Windows 10 pozwoli na prowadzenie rozmów telefonicznych

Aby korzystać z nowej opcji będzie potrzebny komputer z systemem Windows 10 w wersji 19H1 i modułem Bluetooth oraz smartfon z systemem Android 7.0 i zainstalowaną aplikacją Twój telefon. Po sparowaniu obu tych urządzeń możliwe będzie:

 • odbieranie połączeń głosowych
 • odrzucanie połączeń z przekierowaniem na pocztę głosową lub wysłaniem szybkiego SMS-a, 
 • wykonywanie połączeń telefonicznych (z kontaktem z listy lub na dowolny numer), 
 • przeglądanie historii połączeń 
 • oraz szybkie i proste przełączanie się podczas rozmowy między PC a smartfonem.

Windows 10 Twój telefon

Jeśli tylko po drodze nie pojawią się żadne komplikacje, to już wkrótce powyższe funkcje będą dostępne dla wszystkich użytkowników aktualnej wersji systemu Windows 10. Tym samym rozszerzona zostanie funkcjonalność, która już teraz obejmuje: odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS i MMS, synchronizowanie zdjęć oraz wyświetlanie powiadomień ze smartfona na ekranie komputera. 

Źródło: Microsoft, The Verge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Beldin
  0
  "będzie potrzebny komputer z systemem Windows 10 w wersji 19H1 i modułem Bluetooth " a czemu nie przez USB? po co komplikować skoro możnaby zrobić to tak prosto
  • avatar
   MarioA
   0
   Rychło w czas. Maki mają to już od wielu lat, i nie tylko rozmowy telefoniczne, ale również sms. Wszystko było by ok, tylko zaraz... doinstalować aplikację w telefonie? Moim zdaniem będzie to zupełnie odwrotnie, niż powinno być zrobione. To Android powinien mieć te funkcje w sobie i to Google powinno udostępnić aplikację na Windows czy Mac OS, która by sobie w tle śmigała i pozwalała na odbieranie połączeń, wiadomości i przy okazji pozwalała na backup, itp. Ale skoro Google nie kwapił się ściągnąć coś co działa świetnie od Apple, to Microsoft wziął sprawy w swoje ręce i wyjdzie z tego pewnie to co zawsze ;)
   • avatar
    Nuratar
    0
    Czyli teraz Microsoft będzie zbierał też dane o numerach telefonów i poza Skypem jeszcze telefony będą nagrywane? Dziękuję, postoję.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     też mi "wynalazek". takie dzwonienie już dawno temu mogłem wykonać zwykłą słuchawką nokia spiętą z kompem USB lub BT, oczywiście z zainstalowanym programem od nokia. a to wszystko się działo na WindowsXP Home.

     MS jak zwykle chwali się jakimiś bzdurami.