Benchmarki

Windows 10 i zgodność z benchmarkami 3DMark, PCMark i PowerMark

przeczytasz w 1 min.

Które benchmarki 3DMark, PCMark i PowerMark są zgodne z systemem operacyjnym Windows 10?

Futuremark 3DMark nowe logo

Na naszym portalu nie brakuje entuzjastów, którzy lubią przetestować wydajność swojego komputera – dobrą do tego okazją może być premiera systemu Windows 10 . Jak wygląda kwestia kompatybilności benchmarków 3DMark i PCMark z najnowszym systemem Microsoftu?

Nowsze benchmarki graficzne 3DMark Vantage (1.1.3), 3DMark 11 (1.0.132) i 3DMark (1.5.915) bez problemu działają w systemie Windows 10, ale pod warunkiem, że zainstalujemy najnowszą wersję pakietu SystemInfo. Podobnie wygląda to w przypadku testu PowerMark, który mierzy zużycie baterii w urządzeniach mobilnych.

W benchmarku PCMark 7 (1.4.0) występuje jeszcze problem ze stabilnością, natomiast w PCMark 8 (2.4.304) pojawiły się problemy w konfiguracjach z podzespołami Nvidii. Producent pracuje jednak nad rozwiązaniami i planowo wszystko powinno działać jak należy.

Jeśli chodzi o wersję PCMark Vantage, a także inne starsze benchmarki, nie są i nie będą one wspierane przez system Windows 10.

Pobierz Virgo
Pobierz SystemInfo 4.39

Źródło: Futuremark

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  3
  Kochane syntetyki.
  Gdyby nie one to życie i dojenie kasy byłoby bardzo utrudnione. Na szczęście są i powstają nowsze.
  Już nie mogę doczekać się udostępnienia testera DX12 (dla każdego za free) i te wspaniałe cyferki, które z normalną rozgrywką nie mają nic wspólnego.
  • avatar
   Hedrox
   2
   MSI Afterburner jest kompatybilny z Win 10? mieliście też problemy z antywirami? Mi Avast nie chciał włączyć firewalla w Win 10.
   • avatar
    Etemity
    2
    MSI Afterburner działa, Asus GPUtweak też.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pobrały mi się wszystkie pliki, poza boot.ini, dzień po premierze i nie mogę zainstalować? Dziwne mi się to wydaje. Na laptopie samsung z win 8.1 nie ma jeszcze ikonki do aktualizacji, też dziwne.
     • avatar
      shoken
      0
      mozesz pobrac iso wypalic na plycie i zainstalowac.