Systemy operacyjne

Windows 11 uproszczony i upiększony w nowej aktualizacji

przeczytasz w 1 min.

Windows 11 (22567) to najnowsza kompilacja systemu, kierowana do testerów z kanału developerskiego. Mówimy zatem o zapowiedzi tego, co wkrótce najpewniej trafi do wszystkich. Będzie prościej i ładniej.

Windows 11 (22567) – co nowego w tej kompilacji?

W kanale developerskim pojawiła się nowa kompilacja Windows 11: 22567. Nie zawiera może mnóstwa nowinek, ale jest kolejnym krokiem w kierunku tego, czym ostatecznie Jedenastka ma się stać. W kierunku spójności wizualnej i maksymalnej wygody. Co konkretnie przygotował Microsoft?

Windows 11 22567

Pierwsza ciekawostka, której można nie zauważyć, ale która z pewnością zasługuje na wzmiankę, dotyczy „zrównoważonego” podejścia Microsoftu. Teraz, kiedy tylko będzie to możliwe, aktualizacje będą się pobierać i instalować w porach, kiedy istnieje większa szansa na wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł. Oczywiście wciąż istnieje możliwość wymuszenia natychmiastowej instalacji.

Prostsze parowanie, ładniejsze otwieranie

Microsoft ułatwia również parowanie smartfona z komputerem. Po pierwsze: narzędzie do łączenia sprzętów pojawi się już na etapie pierwszej konfiguracji urządzenia. Po drugie: odświeżone zostały ekrany aplikacji Twój telefon. (Przy okazji aktualizacja wyeliminowała u mnie występujący wcześniej problem z połączeniem). Poniżej możesz zobaczyć porównanie:

Windows 11 Twój telefon stare
Tak to wyglądało…

Windows 11 Twój telefon nowe
…a tak wygląda.

Rozpoczęły się także testy nowego okna dialogowego „Otwórz za pomocą…”. Nie tylko zostało ono upodobnione do reszty elementów systemu Windows 11, ale też ułatwia przypisywanie domyślnej aplikacji do określonego formatu plików. Na moim komputerze tej zmiany jeszcze nie widać, dlatego wstawiam poniżej obrazek dostarczony przez Microsoft: 

Windows 11 otwórz za pomocą

Warto też zajrzeć do sekcji Ustawień. Przede wszystkim dlatego, że Windows 11 zapewnia teraz szybszy dostęp do ustawień konta Microsoft 365. Gdzieniegdzie pojawiły się też poprawki, zapewniające spójność wizualną poszczególnych kart. 

Źródło: Windows Blog

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  8
  A przy okazji upiększania "Otwórz za pomocą…” jeszcze bardziej skomplikują otwieranie innymi przeglądarkami niż Edge. Widać już, że pojawiła się sekcja "Sugerowane app"
  • avatar
   Dzentel
   8
   system tragedia.... moje podstawowe zarzuty: na moim konfigu w idlu w11 pobiera 20W więcej niż w10, pomimo fixów dalej wydajność pamięci cache na 5900x jest mniejsza niż na w10, nieustannie próbuje mnie uszczęśliwić "aktualizacją wsteczną" sterownika do grafiki, menu kontektowe, które ukrywa często używane przeze mnie funkcje, zmiana wyglądu na brzydszą, brak istotnych usprawnień względem pierwowzoru aby wybaczyć powstałe niedogodności następcy...
   • avatar
    Ajus79
    8
    Jeśli mowa o "maksimum wygody", to czy w Windows 11 można już dokonać tak trywialnej czynności, jak przeniesienie paska zadań na bok ekranu?
    • avatar
     MokryN
     2
     A są jakieś konkretne zmiany oprócz makijażu?
     • avatar
      chimerian
      1
      "Pierwsza ciekawostka, której można nie zauważyć, ale która z pewnością zasługuje na wzmiankę, dotyczy „zrównoważonego” podejścia Microsoftu. Teraz, kiedy tylko będzie to możliwe, aktualizacje będą się pobierać i instalować w porach, kiedy istnieje większa szansa na wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł."
      To jest dokładnie to, czego oczekuję od systemu operacyjnego. W sumie to już nie chce mi się czytać i pisać na temat podejścia MS.
      • avatar
       Preston2009
       1
       Niech lepiej sprawią, aby można było używać słuchawek BT do smartfonów w W11.
       • avatar
        grande
        1
        Ja liczę, że w końcu dodadzą możliwość "rozgrupowania" kart na pasku...
        • avatar
         pawluto
         0
         hahahahaha Gdzie te upiększenie ???
         Jak widzę te foty to mi się śmiać chce...before...after...hahahahaha
         • avatar
          youkai20
          -1
          "aktualizacje będą się pobierać i instalować w porach, kiedy istnieje większa szansa na wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł."
          Lewacki bezsens.
          • avatar
           MokryN
           -3
           I fajnie ale komu to potrzebne?
           • avatar
            JanoSzopa
            -18
            Chcesz być bogaty? Chcesz mieć wielka wille z basenem? Chcesz jeździć luksusowymi brykami? Chcesz uprawiać seks codziennie z nowymi pięknymi kobietami? Za pewne odpowiedz na wszystkie pytania brzmi tak!
            Zacznij handlować kryptowalutami a to wszystko się spełni! Ja jusz to mam! Kasę wielki dwór i codzienne orgie z pięknymi kobietami jakie wy widzicie w telewizji i plejboju! Teraz czas na ciebie!
            Zarejestruj się w aplikacji Crypto com i skorzystaj z mojego linku polecającego a otrzymasz na start az 25$ w kryptowalucie cro! Nie czekaj dłużej bogactwo, imprezy i piękne laski czekajo!
            jjey2xxs9c
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             a nie mogli tego wszystkiego zrobić w aktualizacji windows10 ? światu nie jest potrzebny windows11 lecz naprawa windows10 . no i ten szpieg, tpm2.0 i spółka.