Systemy operacyjne

A co jeśli Windows 11 ci się nie spodoba?

przeczytasz w 1 min.

Powodów do przejścia na Windows 11 można będzie znaleźć sporo, ale oczywiście nie dla każdego nowy system okaże się tak samo atrakcyjny. Co w przypadku rozczarowania po instalacji?

10 dni na szybki powrót z Windows 11 do Windows 10

Microsoft zadba o to, aby przesiadka na Windows 11 była dla użytkowników Windows 10 jak najprostsza i nie wymagała jakiejkolwiek wysiłku. W odpowiednim czasie pojawi się powiadomienie w Windows Update, a sama aktualizacja odbędzie się (po wyrażeniu zgody) automatycznie. Później pozostanie już tylko cieszyć się z nowego systemu. O ile się spodoba.

Czy w przeciwnym wypadku producent będzie równie łaskawy dla użytkowników? Tak, chociaż wypada pamiętać o pewnym czasowym ograniczeniu. Szybki powrót z Windows 11 do Windows 10 ma być możliwy przez 10 dni od instalacji. Wbudowana funkcja ma działać identycznie jak aktualizacja do Windows 11, czyli nie wymagać dodatkowych czynności.

Windows 11

Później będzie nieco trudniej

Po upływie 10 dni nie będzie problemów z powrotem do Windows 10 od strony formalnej (licencja), ale całego zabiegu nie da się przeprowadzić tak prosto. Pliki niezbędne do skorzystania funkcji szybkiego powrotu zostaną usunięte, a to oznacza konieczność przejścia przez standardową instalację.

„Po zainstalowaniu aktualizacji do systemu Windows 11 występuje 10-dniowy okres, w którym można wrócić do systemu Windows 10 zachowując pliki i dane, które zabrałeś ze sobą. Po 10 dniach będziesz musiał wykonać kopię zapasową danych i czystą instalację.”

Planujecie przesiadkę? Póki co Windows 11 jest dostępny w ramach programu Insider Preview. Finalna wersja ma pojawić się pod koniec tego roku, ale jeśli chodzi o darmową aktualizację dla użytkowników Windows 10 to wystartuje ona nieco później.

Źródło: softpedia

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Hmm...

  Windows 95 - taki sobie
  Windows 98 - spoko
  Windows Millenium - taki sobie
  Windows XP - spoko
  Windows Vista - taki sobie
  Windows 7 - spoko
  Windows 8 / 8.1 - taki sobie
  Windows 10 - spoko
  Windows 11 - ...
  • avatar
   robson391
   5
   U mnie opcja powrotu zakończyła się blue screenem. Dla uściślenia był to green screen
   • avatar
    Wenezo
    5
    To jest aktualka do win10 nic więcej.
    • avatar
     energysnakePL
     4
     Trzeba zrobić kopię systemu, bo znając życie będzie fala reinstalacji
     • avatar
      sn00p
      3
      Używam Windows 10 ponad 6 lat. Od samego początku nie sprawiał najmilejszych problemów. Jeśli W11 faktycznie będzie wymagał TPM 2.0 to podzieli historię Visty. Nawet nie będę chciał go wypróbować.
      • avatar
       P4Jan
       2
       A co, jeśli Windows 10 mi się nie podoba? Nie mam wyjścia, muszę go używać, bo jest to aktualny system Microsoft. Tak samo z jedenastką będzie.
       • avatar
        R84MK
        1
        Po co wracać do Win 10 ja wyjdzie Win 11 ? zawsze pozostaje Windows Blinds.
        • avatar
         OpusDei
         0
         Równo poyebana koncepcja. Każdy windows jest skazany na sukces bo jest "jedyny", po debiucie MS jest sfiksowany tylko na jego rozwoju itp . Niektórzy ludzie wdrażają się do nowych wersji nawet przez kilka miesięcy, ciągle można odkryć jakiś nowy "ficzer" itp. Instalując nową windę to co do zasady nie jest chyba jakiś kaprys i to taki "one way ticket". Jak coś jest w windzie niedorozwinięte to będzie dorozwijane, Slogan brzmi jak jakiś wakacyjny chłyt marketingowy.
         • avatar
          bobbaniak
          -2
          Z tymi wymogami to przesada... Dzisiaj wykonałem jego czystą instalację (z bootowalnego oryginalnego instalatora) na kompie wyposażonym w i3-6100T. Wszystko działa bezproblemowo. Niestety, kiedy próbowałem zainstalować go na kompie z i3 4-gen, to grzecznie "odmówił".
          • avatar
           Elomin
           -6
           ryży 5900x + MSI x570 + rtx3090 - pomijam już resztę czyli 32GB ramu, napędy SSD, wszystko działa na "modyfikowanym" W7PRO - oczywiście posiadam Boxowa wersje W7 Ultimate (dla licencji), wszystko śmiga jak malyna, nie przesiadłem się na 10tke i z tego wynalaSka też nie skorzystam
           • avatar
            Hydrofon7
            -11
            ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚ Tylko Linux!! Osobiscie polecam Lubuntu 400mb na starcie Szybki i bezpieczny co mam zrobic zrobie wiec po co mi okna??
            • avatar
             hovzi
             0
             Trochę obawiam się, że nie wypali po tym co widziałem. Obym się mylił :D
             • avatar
              Pan Kierownik
              0
              Od razu mi się nie podoba.
              • avatar
               wild0ne
               0
               Czy można już przestawić pasek zadań do dowolnej krawędzi ekranu, czy dopiero w Windows 12?
               • avatar
                Mario2k
                0
                Co się ma nie spodobać jak to będzie nowy standard dla nowych gier i sprzętu ? Kolega ma żonę ropę zatłuszczoną kal wypije to mówi że mu się babsko nie podoba bo żre 2x więcej od niego i waży 50kg więcej niż On sam , żyją szczęśliwie od 9 lat mimo że mu się babol nie podoba.

                Witaj!

                Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                Połącz konto już teraz.

                Zaloguj przez 1Login