Systemy operacyjne

Windows 7 będzie sprzedawany z DirectX 10.1

przeczytasz w 1 min.

Microsoft oficjalnie potwierdził, że system Windows 7 będzie standardowo wykorzystawał DirectX w wersji 10.1. Prawdopodobnie koncern nie zdąży bowiem z przygotowaniem „jedenastki” do czasu premiery nowych „okienek”. DirectX 11, który początkowo miał być integralną częścią Windows 7, zostanie udostępniony najwcześniej pod koniec 2009 roku.

Niekoniecznie jest to zła wiadomość – już DirectX 10.1 oferuje bowiem sporo optymalizacji w porównaniu do DirectX 10.0. Dzięki wsparciu DirectX 10.1 przez interfejs użytkownika Aero w Windows 7, będzie on działał szybciej i zajmował nawet 50% mniej pamięci, niż miało to miejsce pod Vistą. Powinien też oferować lepszą wydajność na najwolniejszych oraz najszybszych konfiguracjach.

Przypomnijmy, że w chwili obecnej jedynie karty graficzne ATI wspierają DirectX 10.1. Ich posiadacze mogą więc czuć się w pełni przygotowani na Windows 7. Z drugiej strony, do czasu premiery nowego systemu, zarówno ATI, jak i NVIDIA najprawdopodobniej będą już miały gotowe rozwiązania zgodne z DirectX 11.

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  będzie on działał szybciej i zajmował nawet 50% mniej pamięci, niż miało to miejsce pod Vistą.

  no fakt przy idlu mam ok 700mb zajętego ramu
  • avatar
   Szymon331
   0
   Tak tak tak... DX10.1 daje na 100% dużo więcej niż DX10. Wszyscy na pewno zobaczymy ogromną różnicę w jakości obrazu i wydajności, oczywiście na+ Bo przecież między DX9 a DX10 różnica była kolosalna! (to był sarkazm) A teraz do rzeczy. Niech ten Microsoft zaczeka ze dwa lata wydając coś porządnego, zoptymalizowanego i stabilnego niż co chwilę taki sobie system operacyjny. Zresztą po co wydawać system przed silnikiem DX11? Nie rozumiem polityki Microsoftu, ale może właśnie o to chodzi, by nie rozumieć tylko wyciągać pieniądze z portfela.
   • avatar
    Gothar
    0
    Szymon331
    Zawsze można nie kupować nowego OS'a odrazu jak tylko się pojawi na sklepowych półkach. Zawsze można poczekać na to aż "Nasz" benchmark.pl dostanie zainstaluje porówna i wyciągnie wnioski, potem dostaniesz miliony stron z recenzjami opisami narzekaniami.
    Ale zawsze masz wybór :)
    • avatar
     Szymon331
     0
     Gothar masz rację, Mnie tylko chodziło o sam fakt polityki Microsoftu. Na złość babci, znaczy Gatesowi nie kupię. Wykosztowałem się na Vistę i zaczekam aż ją poprawią w kolejnych SP albo łatkach. Nich mi tylko spróbują zaprzestać wspierania Visty to gryźć będę! ;)
     • avatar
      Dzban
      0
      SP2 już w drodze. A microsfot dobrze że robi szybko nowe wersje DX.
      Postęp musi być.