Systemy operacyjne

Niebezpieczna aktualizacja zabezpieczeń dla Windows 7 - KB2823324 - powoduje problemy

przeczytasz w 1 min.

Po zainstalowaniu nowej aktualizacji system traci stabilność. Lepiej jej nie instalować.

Windows 7 aktualizacja zabezpieczeń 2823324 niebezpieczna

Windows 7 to w zgodnej opinii wielu użytkowników najlepszy obecnie system operacyjny. Również i w jego przypadku Microsoft zalicza jednak drobne wpadki, czego dowodem jedna z ostatnich aktualizacji - KB2823324.

Łatka, która miała poprawić bezpieczeństwo systemu okazała się w niektórych przypadkach czymś zupełnie przeciwnym. Wielu użytkowników spotkała niemiła niespodzianka, bo po zainstalowaniu KB2823324 zaczęły dziać się u nich bardzo niepożądane rzeczy.

Najczęstszy problem to kłopoty z oprogramowaniem antywirusowym. Szczególnie wrażliwe okazały się tutaj produkty Kaspersky, które wyświetlają komunikat o braku licencji - "Your license is not valid. (Licencja nie jest prawidłowa.)" oraz Trend Micro.

Nie jest to jednak najgorsze, co może spotkać użytkowników Windows 7. W części przypadków wspomniana aktualizacja spowodowała bowiem jeszcze większe problemy, a mianowicie powtarzające się restarty komputera z dobrze znanym Blue Screen of Death.

Microsoft bada obecnie zaistniały problem i wkrótce wydać ma poprawioną wersję aktualizacji. Do tego czasu zaleca usunięcie poprawki, nawet jeśli nie wywołała ona jeszcze żadnych problemów.

"Firma Microsoft bada przypadki, w których system może nie zostać uruchomiony ponownie lub aplikacje mogą nie zostać załadowane po zastosowaniu aktualizacji zabezpieczeń 2823324. Klientom zaleca się odinstalowanie tej aktualizacji. Jako dodatkowy środek ostrożności na czas badania firma Microsoft usunęła łącza do pobierania aktualizacji 2823324."

Źródło: support.microsof, softpedia

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XeonX
  10
  Ta poprawka gości u mnie już tydzień i jak na razie nic dziwnego ani złego się nie działo. (Windows 7 x64, Norton Internet Security 2013).
  • avatar
   laaval
   2
   Hmmm, gdyby nie info w necie to nawet bym nie wiedział o problemie :)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    3 dni temu już ją usunąłem
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Ja mam wyłączone aktualizacje i nic nie wgrywam i też nie mam problemów :)
     • avatar
      MalFurion
      1
      to samo u mnie - zero problemów - KIS 2013 na pokładzie Win 7 x64
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Zazwyczaj czekam kilka dni z instalowaniem aktualizacji, które się pojawią, ale pomimo tego, że KB2823324 nigdy nie zainstalowałem pojawiły się problemy działaniem antywirusa. Konkretnie chodzi o bitdefendera 2013. Co najdziwniejsze, nawet na innym lapku, na którym nie instalowałem żadnych aktualizacji od września ubiegłego roku, pojawił się identyczny problem. Antywirus wyłącza skanowanie w czasie rzeczywistym, a po włączeniu panelu kontrolnego najpierw odsyła mnie do zakupu nowej licencji, a po chwili pokazuje, że jednak pozostało jeszcze 677 dni. I tak po każdym restarcie systemu.

       Oba systemy i antywirusy są legalne z wykupionymi licencjami.
       • avatar
        skalak23
        1
        Miałem w systemie nie zauważyłem żadnych problemów z KIS odinstalowałem. Podczas odinstalowywania przy wyłączeniu komputera komputer utkwił na odinstalowywaniu tej poprawki z ostrzeżeniem żeby nie wyłączać komputera podczas tego procesu ale po 10 min czekania zrobiłem twardy reset na szczęście komputer wstał normalnie wprowadził tylko zmiany do rejestru, wiec odinstalowanie jej też może być ryzykowne.
        • avatar
         mati0706
         1
         A ja się dziwiłem, dlaczego mi się komputer samoistnie resetuje co jakiś czas. Ot mam odpowiedź. Dzięki :)
         • avatar
          jarekzon
          -9
          "najlepszy" - ha ha ha :)))))) a i owszem używam tego badziewia, ale następnym kompem będzie na pewno Mac, i wtedy będę wiedział, że mam dobry system i komputer. Powolność win 7 jest poprostu porażająca, jeżeli ktoś siedział wcześniej na jeszcze większym badziewiu jakim była Vista (w sumie 7 to to samo), to mu sie wydaje, że jest szybciej, ale jeżeli ktoś równocześnie używa Mac lub linuxa, wtedy czekanie na win 7, aż łaskawie wykona jakąś operację, jest poprostu nie dowytrzymania.
          • avatar
           NomadDemon
           -12
           ot... windows...
           • avatar
            Gładziu
            -12
            Problem nie jest w łatce MS tylko w oprogramowaniu Kasperskyego, skoro na nim wywala błędy.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Zainstalowałem tę poprawkę 10 kwietnia i jak na razie "odpukać" nic niepokojącego się nie dzieje. System pracuje tak jak pracował. Do ochrony AV używam Aviry Free.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              no a u mnie w firmie wszystkie komputery po tej latce oszalaly bo zaczely wywalac na starcie checkdisk zupelnie bez powodu (jeden z objawow tej latki)- absolutnie wszystkie z win 7 oraz... vista lol

              caly dzien stracony na lazenie i usuwanie tej aktualizacji :/
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               U mnie też nie było problemów Windows 7 32 bit avira free ale na wszelki wypadek odinstalowałem
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                a ja mam od instalacji windowsa zainstalowany sunrise seven i przez niego zablokowane połączenie z windows update. i od trzech lat nie aktualizowany windows, o dziwo działa wciąż doskonale... :P