Oprogramowanie

Windows 7 wyprzedził Mac OS

przeczytasz w 1 min.

Windows 7 ma już większe udziały rynkowe niż wszystkie wersje systemu Apple Mac OS - wynika z badań autorstwa Net Applications.

Udziały rynkowe Windows 7 wyniosły 5 proc. w miniony weekend. Dzięki temu - przynajmniej na razie - "siódemka" Microsoftu ma lepszy wynik niż wszystkie wersje systemu Apple Mac OS.

Recenzja Windows 7

W sobotę udziały rynkowe Windows 7 wynosiły 5 proc., a w niedzielę już 5,14 proc. - Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dzienne udziały Windows 7 są większe niż tygodniowe udziały Mac OS - mówi Vince Vizzaccaro, wiceprezes Net Applications.

Choć na razie Windows 7 tylko nieznacznie wyprzedził Mac OS, Vizzaccaro jest przekonany, że już wkrótce "siódemka" na dobre oddali się od systemów Apple'a.


Windows 7 (Fot. benchmark.pl)

W tygodniu 15-21 listopada ogólny udział w rynku systemów Windows wynosił 92,64 proc., czyli więcej niż w tym samym czasie, ale miesiąc wcześniej, kiedy wynik ten wynosił 92,52 proc.

Testy wydajności Windows XP vs Vista vs 7

Listopad jeszcze się nie skończył, a udział rynkowy Windows 7 w tym miesiącu wynosi 3,9 proc. Dużo wskazuje na to, że końcowy rezultat będzie większy niż 4 proc., co oznacza, że najnowszy system Microsoftu z łatwością pobije wynik uzyskany przez Vistę, kiedy ta miała premierę.

W zeszłym tygodniu szef Microsoftu Steve Ballmer poinformował akcjonariuszy, że firmie udało się sprzedać dwa razy więcej kopii Windows 7 niż jakiekolwiek innego systemu Microsoftu w tym samym czasie. Ballmer nie udostępnił jednak konkretnych danych.

A jakie udziały rynkowe system Windows 7 ma w Polsce? Całkiem niezłe, co widać na poniższym obrazku:


Udziały systemów w Polsce (Fot. Ranking.pl)


Źródło: PC Advisor.co.uk
 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To było do przewidzenia ;) Orientujecie się skąd mogę wziąć tą tapetę bo dobrze się komponuje z W7 ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   uzytkownicy to nie tylko biznes meni i pracownicy ale takze mlodziez i dzieci ktore w wiekszosci graja w gry i to jest ta wieksza czesc rynku sam niedlugo przesiadam sie na 7 bo nie moge odpalac gier w wersji dx10
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe jak to było liczone i na jakiej grupie. Bo dobranie odpowiedniej metodologi badań pozwala na udowodnienie niemal dowolnej tezy.

    "Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem." - W. Churchill.