• benchmark.pl
 • Gry
 • Witchfire może być kolejną polską perełką, już teraz wygląda kusząco
Gry

Witchfire może być kolejną polską perełką, już teraz wygląda kusząco

przeczytasz w 1 min.

Ekipa The Astronauts zaczyna z coraz większą regularnością przypominać o Witchfire. Co najistotniejsze, każde kolejne informacje i materiały wyglądają bardzo optymistycznie.

Nowy gameplay z Witchfire

Pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się krótka zajawka mówiąca nam, iż doczekamy się nowego materiału wideo i kolejnych wieści przybliżających postępy w pracach. Twórcy ze studia The Astronauts dotrzymali słowa i chociaż pokazany gameplay nie jest najdłuższy, to patrzy się na niego z przyjemnością. Witchfire wygląda dobrze, chociaż jest jeszcze dość dalekie od finalnej wersji.

W tej chwili Witchfire zawiera trzy areny, cztery rodzaje broni i dwa lekkie zaklęcia oraz cztery ciężkie zaklęcia, a także sześć rodzajów przeciwników, w tym bossa. Wciąż korygowany jest HUD, twórcy podkreślają, że wiele elementów może się całkowicie zmienić. Chociaż powyższy materiał może sugerować liniową rozgrywkę, wedle zapowiedzi nie powinniśmy się tego obawiać.

Nad Witchfire pracuje tylko 9 osób

Chociaż wszytko wygląda i brzmi optymistycznie, twórcy nie popadają w samouwielbienie i zdają sobie z sprawę z niedoróbek, a także z tego jak wiele jeszcze pracy przed nimi. Zwłaszcza, że zespół rozwijający Witchfire składa się z tylko 9 osób.

Jednocześnie cały czas akcentowane jest, że Witchfire nie będzie kłaść nacisku na fabułę, ale szybką i relaksującą rozgrywkę. Gra ma być idealna na krótkie sesje. Niektórzy upatrują tu jednej z najlepiej wyglądających, przygotowywanych obecnie gier.

Witchfire powstaje z myślą o PC. Twórcy nie wspominają o dacie premiery, wygląda zatem na to, że obowiązują wcześniejsze zapowiedzi mówiące o 2020 roku.

Źródło: The Astronauts

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  q3aki
  2
  czy tylko ja odnosze wrazenie, ze z tego co pokazano na starcie teraz to wyglada znacznie "gorzej?" - chodzi mi o grafike.
  • avatar
   pawluto
   1
   Jak nie przesadzą z ceną to chętnie zakupię...!
   Godzinka dziennie jako odstresowywacz i relaksator :)
   • avatar
    Marucins
    1
    BUHAHAH downgrade za downgradem. Grafika leci na łeb na szyje w dół!

    Tak jest (artykuł), a tak było https://www.youtube.com/watch?v=-zqjNkdXT94