Technologie i Firma

Wiza dla przedsiębiorców, inżynierów i inwestorów - we Francji

przeczytasz w 1 min.

French Tech Visa to sposób francuskiego rządu na zainteresowanie krajem zagraniczne talenty i inwestorów technologicznych.

Francuska Wiza Technologiczna to nowy program, którego celem jest usprawnienie przenosin do Paryża, Marsylii czy Lionu zagranicznym inwestorom i przedsiębiorcom związanym z branżą technologiczną.

Już w 2015 roku francuski rząd ogłosił „French Tech Ticket” – program dla technologicznych przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność we Francji. W jego ramach otrzymuje się wizę oraz pakiet pomocy (można wystosować prośbę między innymi o darmowe biuro w inkubatorze oraz dofinansowanie). W zamian liczący maksymalnie 3 pracowników start-up musi przebywać we Francji przynajmniej przez 6 miesięcy.

„French Tech Visa” jest rozwinięciem tej koncepcji, który pomoże przenieść i odnaleźć się we Francji zdolnym inżynierom i projektantom. O ile członkowie Unii Europejskiej wizy nie potrzebują, cudzoziemcy z innych części świata borykają się obecnie z problemami. Nowy program ma przyspieszyć i usprawnić proces jej przyznawania, właśnie przedsiębiorcom i inwestorom z branży technologiczną (oraz członkom ich rodzin). 

Celem programu jest uczynienie Francji atrakcyjnym miejscem do pracy i życia dla „zagranicznych start-upów i utalentowanych pracowników z branży technologicznej oraz inwestorów i aniołów biznesu”, jak możemy przeczytać na stronie projektu. Wydawana w trybie przyspieszonym „French Tech Visa” pozwala mieszkać i pracować we Francji przez 4 lata (z możliwością przedłużenia).

Cóż, to może się udać. Uważacie, że takie programy to coś dobrego?

Źródło: TechCrunch, French Tech Visa

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xchaotic
  3
  Przeczytalem: "Wiza dla przestepcow, inżynierów i inwestorów" chyba dpbrze przeczytalem.
  • avatar
   Author
   2
   A to mało im jeszcze tych specjalistów z Afryki o których Angela mówiła że to lekarze inżynierzy co ich nawpuszczali bez wiz z pogwałceniem wszelkich praw? Do prawdy uroczo...
   • avatar
    BariGT
    2
    Z tego co się orientuję to Francja podnosi podatki aby mieć na utrzymanie swoich nowych "gości". A talenty stamtąd raczej wieją.
    • avatar
     Silver
     2
     Próbują ratować swoją sytuację przed tym nieprzystępnym do egzystencji miejscem?
     • avatar
      darioz
      1
      Wystarczy że państwo nie będzie się wtrącać w gospodarkę a takie programy jak socjal, strefy ekonomiczne, dopłaty, dofinansowania i inne lewackie wymysły nie będą w ogóle potrzebne!
      Dlatego trzeba głosować na Korwina, który mówi o tym od lat!
      • avatar
       mastah84
       0
       Francja? Dziękuję. O tym kraju dowiedzieliśmy się w ostatnim czasie wystarczająco dużo i to wcale nie pochlebnych rzeczy. Kto ma głowę na właściwym miejscu ten wie gdzie nie lokować swojej przyszłości...