Oprogramowanie

Wkrótce PCMark dla Windows Vista

przeczytasz w 0 min.

Firma Futuremark ogłosiła, że przygotowuje nową wersję oprogramowania PCMark służącego do testowania komputerów PC. Nieco młodszy braciszek 3DMarka czyli PCMark, wykorzystywany przez 'maniaków' na całym świecie do testowania wydajności, choć nigdy nie zyskał popularności równej graficznemu benchmarkowi. Futuremark ma jednak nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie za sprawą najnowszej wersji.

Nowa wersja nazwana „Vantage” będzie działać tylko w systemie Vista, ale za to zarówno z wersją 32 jak i 64 bitową. Niektórzy czytelnicy mogą nie pamiętać, że technologia Futuremark napędza wbudowaną w Vistę funkcję oceny grywalności. Minimalne wymagania obejmują 1GB pamięci RAM i przynajmniej procesor P4 taktowany częstotliwością 3GHz. Jak wynika z zawartego testu, zalecana pamięć graficzna to 256 MB.


Minimalna specyfikacja może sugerować, że żaden komputer PC, który ją spełnia nie wymaga testowania. Jednak można być pewnym, że oprogramowanie to stanie się prawdziwym hitem w społecznościach skupionych wokół highendowego sprzętu. Mimo że nowy produkt pojawi się już wkrótce, jak na razie nie podano dokładnej daty premiery.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login