Oprogramowanie

Świetna aplikacja dla studentów na kierunkach technicznych za darmo - WolframAlpha

przeczytasz w 1 min.

WolframAlpha to aplikacja, która potrafi skutecznie ułatwić życie osobom studiującym matematyką, fizykę czy informatykę.

Aktualizacja, 23 grudnia 2017: Niestety wygląda na to, że promocja zakończyła się wcześniej (być może 100-procentowy rabat był wynikiem błędu). Aktualnie program można kupić za pół ceny, czyli za 6,99 zł.

News, 22 grudnia 2017: Nie tylko podaje wynik równania, ale też pokazuje, jak do niego dojść – to właśnie dlatego WolframAlpha (znany głównie z wersji internetowej) cieszy się tak dużą popularnością i sympatią wśród uczniów i studentów na kierunkach technicznych. Z okazji Świąt przygotowano świetną promocję – uniwersalną aplikację na Windows 10 pobierzecie zupełnie za darmo.

WolframAlpha to skarbnica wiedzy z takich kategorii jak (ogólna) matematyka, statystyka, fizyka i astronomia, chemia i medycyna, geografia, historia i kultura, ekonomia czy informatyka. Stanowi ogromną pomoc przy bardziej skomplikowanych obliczeniach, a czasem też potrafi wyjaśnić pewne kwestie lepiej niż niejeden nauczyciel czy wykładowca. 

WolframAlpha screen

Aplikację można poprosić o pomoc w rozwiązaniu zadania, ale też o odpowiedź na rozmaite pytania na tematy wszelakie. Minusem jest to, że rozumie tylko język angielski, plusem zaś – że nie ma problemu z naturalną konstrukcją zdań. 

Standardowo uniwersalna aplikacja WolframAlpha na Windows 10 kosztuje 13,99 zł. Teraz jednak (a konkretnie: do 5 stycznia 2018 roku) możecie pobrać ją zupełnie za darmo. W tym celu należy udać się do sklepu Microsoftu – o, tutaj.

Możliwości WolframAlpha możecie sprawdzić też w wersji przeglądarkowej.

Źródło: MSPoweruser

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Szkoda, że na Windows, ale fajnie, że informujecie.
  • avatar
   DarioX7
   1
   Mi pokazuje że kosztuje 6,99zł
   • avatar
    chotnik2
    1
    Byla za darmo, teraz jest za 6,99
    • avatar
     lasq09
     -1
     mogliby dać na androida jeszcze za darmo
     • avatar
      Bielak2201
      0
      Wielkie dzięki za ten news! Co prawda studia są już dla mnie odległą przeszłością, lecz Wolfram jest nadal szalenie przydatny, jeśli tylko człowiek lubi pogłębiać swoją wiedzę i łatać luki w edukacji jak tylko je wykryje ;)
      • avatar
       HomeAudio
       0
       W sklepie Amazon chyba kiedyś dawali za darmo tą apkę na Androida... mam od dłuższego czasu. Teraz oczywiście tylko płatna.
       • avatar
        donkamillo007
        0
        To działa tylko na windows 10? mam 8.1 i na przeglądarce pokazuje mi że jest bezpłatny, następnie zostaję przekierowany do aplikacji ms store a tam już nie ma żadnej promocji :P