• benchmark.pl
 • Gry
 • World of Warcraft: Wrath of the Lich King (PC) nowym rekordzistą sprzedaży
Gry

World of Warcraft: Wrath of the Lich King (PC) nowym rekordzistą sprzedaży

przeczytasz w 1 min.

To,  że drugi dodatek do jednej z najpopularniejszych sieciowych gier z gatunku mmorpg – World of Warcarft będzie hitem sprzedaży wiadomo było długo przed jego premierą.  Jednak na ostateczne wyniki trzeba było poczekać do dnia debiutu Wrath of the Lich King na rynku. Cóż, od premiery minął właśnie tydzień i czas na pierwsze podsumowania.

Wiadomo już, że mamy nowego rekordzistę w ilości sprzedanych egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin.  Blizzard ogłosił właśnie, że we wskazanym wyżej okresie 2,8 mln egzemplarzy Lich King’a znalazło się w rękach spragnionych graczy na całym świecie. Tym samym nowy dodatek do World of Warcraft zdetronizował poprzednią produkcje Blizarda – The Burning Crusade, która dotąd dzierżyła palmę najszybciej sprzedającej się gry wszechczasów (2,4 mln w ciągu 24 godzin).
Wynik iście kosmiczny jak na grę przeznaczoną na komputery PC. Zobaczymy jednak jak faktycznie ta sprzedaż przełożyła się na ilość aktywnych subskrypcji w grze. Niestety, jak na razie dane te nie są dostępne.


 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  0
  "Wynik iście kosmiczny jak na grę przeznaczoną na komputery PC. "

  Jakto? To od kiedy konsolowych graczy jest wiecej niz PC? Wiem ze w USA jest wiecej niz w polsce ale zeby az tak? Po za tym to sa dane ze swiata a nie tylko z USA. Jak to jest?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Trochę poprawili tego Wotlk'a od strony technicznej... co wyraźnie odbiło się na FPSach. Jednak ja z niecierpiliwością czekam na Aion'a, bo Młotek mnie jakoś nie przekonuje.