Oprogramowanie

Wstążka - nowy interfejs w Firefoksie

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Wstążka to interfejs zastępujący tradycyjne menu i paski narzędzi. Obecnie najpopularniejszym oprogramowaniem korzystającym z tego typu interfejsu jest pakiet biurowy Microsoft Office 2007. Za kilka miesięcy będzie to również przeglądarka Firefox.

Mozilla planuje znaczne zmiany w interfejsie Firefoksa, jeśli chodzi o wersję dla systemów Windows Vista i Windows 7. Nowy interfejs miałby zwolnić nieco miejsca na właściwą treść stron WWW, co mogliby docenić posiadacze małych ekranów - więcej treści zmieści się na ekranie bez konieczności przewijania danej witryny.

Mozilla poinformowała, że w Firefoksie znajdzie się bardzo podobna wstążka do tej znanej z Office'a, czy też Painta i WordPada, bo te aplikacje w Windows 7 również otrzymały taki interfejs.

Tak więc użytkownicy nowszych systemów Windows (Visty i 7) będą mogli poczuć się jak w domu.

Zmiany zapowiedziane przez fundację Mozilla mają wejść w życie w marcu 2010 r., kiedy na rynek trafi Firefox 3.7.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Juz nie moge sie doczekac :D:D:D
 • avatar
  wolfikx
  Nie wiem jak wy ale ja nic nie widzę.
 • avatar
  kubbak
  Faktycznie screen wygląda dziwnie, ale sam interfejs oparty na wstążkach to dobry pomysł.
 • avatar
  Darodaredevil
  kolejny bezsensowny i niepotrzebny dodatek.. lepiej wzieliby się za poprawienie wydajności silnika, bo nowych funkcji po prostu nie trzeba wg mnie firefoxowi.
 • avatar
  m4rcin
  "Nowy interfejs miałby zwolnić nieco miejsca na właściwą treść stron WWW, co mogliby docenić posiadacze małych ekranów - więcej treści zmieści się na ekranie bez konieczności przewijania danej witryny."
  F11? :>
 • avatar
  HemaN
  Początkowo bardzo niechętnie odnosiłem się do tego interface'u, ale im dłużej pracuję z programami w niego wyposażonymi (m. in. Office2007 czy Solid Edge ST100), tym bardziej jestem do niego przekonany. Gdy już się człowiek do niego przyzwyczai jest bardzo wygodny, a przede wszystkim trzeba wykonać mniej kliknięć, aby dostać się do jakiejś funkcji.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam nadzieje ,że będzie to opcjonalne.-.-