Ciekawostki

Wyścig 24h Le Mans odbędzie się w czerwcu! No, przynajmniej ten wirtualny

przeczytasz w 1 min.

Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu Le Mans postanowili, że pójdą w ślady serii NASCAR i F1, które prowadzą zmagania online (bardziej lub mniej oficjalne). Oni także zadbają o to, by fani tego niezwykłego wydarzenia dostali coś w zamian.

W dniach, w których oryginalnie miał się odbyć wyścig 24h Le Mans – a więc 13-14 czerwca 2020 roku – zostaną zorganizowane zmagania wirtualne w pecetowym symulatorze rFactor 2. Co chyba w tym wszystkim najciekawsze, udział wezmą w nim zespoły złożone z 4 zawodników: 2 profesjonalnych e-sportowców oraz 2 kierowców. Każdy z nich będzie musiał spędzić przed ekranem od 4 do 7 godzin. 

Zobacz zapowiedź Virtual 24h Le Mans:

rFactor 2, w którym swoich sił będą próbować zawodnicy, jest jednym z najbardziej zaawansowanych symulatorów wyścigowych na rynku, na którym zadebiutował w 2013 roku. Powstał w ścisłej współpracy z ekspertami, dzięki czemu udało się opracować realistyczne modele jazdy. Fizyka stoi tutaj na najwyższym poziomie, co dobrze tłumaczy, dlaczego organizatorzy postawili właśnie na ten tytuł. 

„rFactor 2 zaoferuje najbardziej kompletną symulację prawdziwego wyścigu Le Mans”, jak twierdza organizatorzy. Chodzi nie tylko o wspomnianą fizykę i model jazdy, ale też dynamiczną pogodę, cykl dnia i nocy, pit stopy czy strategię. Poniżej zaś możecie zobaczyć porównanie oferowanej przez niego grafiki z rzeczywistością.

24h Le Mans w prawdziwym życiu vs w rFactor 2:

Wirtualny wyścig będzie transmitowany na żywo. Będziecie oglądać?

Źródło: Dark Side of Gaming, Autoblog, informacja własna

Czytaj dalej o grach wyścigowych:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  1
  Uwielbiam wyścigi Le Mans 24h. Oglądałem wszystkie finały przez ostatnie 10 lat, a wcześniej też niektóre. Czekam na nie cały rok. Te wirtualne to tylko namiastka, ale i tak lepiej niż nic. Zobaczymy jak to wypadnie.
  • avatar
   kiko80
   0
   Wyścig w Le Mans 24hto jedyny wyścig na który czekam co roku w tym będzie we wrześniu ale ten wirualny to z ciekawości zobaczę